Bodrum’da Yaz Klasikler ile Başladı

Klasik Araba Kulübü tarafından düzenlenen 2021 Türkiye Klasik Araba Şampiyonası’na dahil ICRYPEX Bahar Rallisi ve ICRYPEX Batı Anadolu Rallisi 19-20 Haziran tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirildi.

En eskisi 1958 model Mercedes 190SL, en yenisi ise 1991 model Mazda MX5 olan 87 arabanın iştirakiyle organize edilen yarışlarda ayrıyeten turing olarak isimlendirilen seyahat kategorisinde de iştirakçiler maviyle yeşilin buluştuğu Bodrum yarımadasının tarihi ve tabiat güzellikleriyle büyüleyen rotasında keyifli bir hafta sonu geçirdiler.

Pandemi nedeniyle 1 yıl ortadan sonra birinci kere bir ortaya gelen gruplar, her iki yarışta da trafiğe açık yollarda belirlenen denetim noktaları ortasındaki uzaklıkları muhakkak bir süratte geçme aslına dayalı ‘Sabit Sürat Testleri’nden oluşan parkuru kusursuz bir biçimde tamamlamaya çalıştılar.

19 Haziran Cumartesi günü Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’dan başlayan 2021 ICRYPEX Bahar Rallisi’nde Kızılağaç, Mumcular, Fesleğen, Pınarköy rotasını takip ederek Gökova körfezine ulaşan gruplar, Ören Marina’daki molanın akabinde Türkevleri, Çökertme, Kızılağaç’tan geçerek Yalı Mahallesi’nde yarışı tamamladılar. Dönemin birinci yarışını Hasan Tunç – Kaan Şakar takımı kazanırken, ikinciliği Harun Ümit Yaşar – Dilek Yaşar ve üçüncülüğü de Selim Bacıoğlu – Handan Bacıoğlu takımı elde etti.

İkinci yarış olan ICRYPEX Batı Anadolu Rallisi ise 20 Haziran Pazar sabahı yeniden Yalı mahallesinden başlayarak Hapi Mag See Garden Hotel’den başlayarak, Çamlık, Bodrum, Bitez, Ortakent, Gürece, Dereköy, Kadıkalesi, Turgutreis rotasının akabinde Akyarlar’da sona erdi. Dönemin ikincisi yarışını ise Hasan Tunç – Kaan Şakar grubu kazanırken, ikinciliği Mehmet Hüzmen – Gökhan Onur ve üçüncülüğü de Şenol Cihan – Gezin Cihan takımı elde etti.

Türkiye Araba Sporları Federasyonu himayesinde 2021 Demir Berberoğlu Dönemi kapsamında düzenlenen tertip, Pazar akşamı Radisson Collection Hotel’de gerçekleştirilen ödül merasimi ile sona erdi. TOSFED lideri Eren Üçlertoprağı yapmış olduğu açıklamada, Nisan ayında dönem açılışını Bodrum’da yaptıktan sonra, Klasik Araba Klübü tarafından düzenlenen ralliye de tekrar Bodrum’un konut sahipliği yapmasından ve Bodrum’un araba sporlarına verdiği takviyeden duydukları memnuniyeti lisana getirdi.

Genel Klassmanda birinci üç dereceyi paylaşan gruplar, Günay İnan tarafından tasarlanan, sıhhat çalışanlarından ilham alan, kalp figürlü özel kupaların sahibi oldular. Ödül merasimi kupaların haricinde, Radisson Collection, Happimag Sea Garden Resort ve ICRYPEX’in verdiği özel mükafatlar sahiplerini buldu. Babalar ve çocuklarından oluşan gruplar ise babalar gününü ödül merasiminde kutlama bahtı buldular.

Ödül merasimine mesken sahipliği yapan Radisson Collection ve Ant Yapı İdare Şurası Lideri Mehmet Okay’da kendi klasik arabası ile yarışta yer aldı

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu