Bosch, Otomobillerde Kullanılacak 3 Boyutlu Ekran Üretiyor

Alman teknoloji devi Bosch, çok geniş bir eser paleti üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Arabalara modül takviyesi de veren Bosch, şimdiyse araba kesimine yeni bir boyut kazandıracak bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Bosch'un üzerinde çalıştığı bu yeni teknoloji arabalarda kullanılmak üzere geliştirilen 3 boyutlu ekranları içeriyor. Bu teknolojinin dikkat cazip yanı ise ekranların üç boyutlu kullanılabilmesi için gözlük kullanmanın gerekli olmaması.

Bosch'un üzerinde çalıştığı bu yeni teknolojinin dikkat alımlı bir öteki yanı ise sürücünün bu teknolojiyi kullanmak için rastgele bir konum değişikliğinde bulunmaması. Böylelikle bu teknolojinin kullanılacağı arabalarda sürücüler, gözlerini yoldan ayırmadan gösterge panelini çarçabuk yönetebilecekler.

Bosch'un bu türlü bir teknolojinin üzerinde çalışmasındaysa şirkete nazaran değerli nedenler bulunuyor. Bosch'a nazaran bu teknoloji sayesinde sürücülere yolun ilerleyen kısımlarıyla ilgili bilgiler verilecek ve ayrıyeten bir sürücü, aracını park etmeye çalışırken etrafını 3 boyutlu olarak takip edebilecek. Bu da sürücünün daha inançlı bir formda trafikte olmasını sağlayacak. Tüm bunların yanı sıra başka yolcular da araç içerisinde eğlenceli bir seyahat geçirecekler.

Bosch, bu teknolojinin ne vakit hazır olacağını ve araçlarda ne vakit kullanılmaya başlayacağı ile ilgili net bir tarih vermedi fakat bu teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte araba üreticilerinin büyük bir ilgi göstereceğini söylemek mümkün görünüyor.

Başa dön tuşu