Bozulan Tesla Model 3, Akıllı Telefona Bildirim Gönderdi

Son yılların en tanınan araba üreticilerinden bir tanesi olmayı başaran Tesla, yenilikçi teknolojileriyle araba dalına taraf veriyor. Şirket, adeta otomobil üretmekten fazla tekerlekli robotlar üretiyor ve bu robotlara günümüzün en yeni teknolojilerini ekleyerek tüketicilerin gönüllerinde taht kurmayı başarıyor.

ABD'de yaşanan olayda bir Model 3, park halindeyken bozuldu. Aracın sahibi, Model 3'ünün bozulduğunu akıllı telefonuna gelen bir bildirimden öğrendi. Tesla'nın taşınabilir uygulaması, araç sahibine bir bildirim göndererek aracının bozulduğu bilgisini verdi. Birinci başta bu duruma inanmayan araç sahibi, aracının başına gittiğindeyse kendisine gönderilen bildirimin doğru olduğunu fark etti. 

Araç sahibi bu durumu, araba bölümünün değiştiği ve geldiği en üst nokta olarak yorumluyor. Aslına bakacak olursak bunun yanlışsız olduğunu söyleyebiliriz zira bugüne dek hiçbir araba üreticisi, bozulan bir araçla ilgili olarak araç sahibine akıllı telefon üzerinden haber vermemişti.

İşte Model 3'ün sahibine gönderilen o bildirim;

Aracınızda bir arıza var ve çalışamayacak. Lütfen Tesla yol yardım gruplarıyla irtibata geçin.

İşin daha da farklı tarafı, Model 3'ün yeni alınmış olması. Araç sahibi, Model 3'ünün şimdi yalnızca 8.500 kilometre yol yaptığını tabir ediyor. Yaşanan bu olay, birinci etapta araç sahibini şoka uğratmış lakin Tesla takımının hali, yaşanan bu sürecin problemsiz bir biçimde atlatılmasına yardımcı olmuş durumda.

Araç sahibi, Tesla yol yardım takımını aradıktan kısa bir mühlet sonra geldiklerini ve aracı çekiciye yüklediklerini ifade ediyor. Araç sahibi, araç servise girdikten birkaç saat sonrasında aracında yaşanan problemlerle ilgili bilgi sahibi olmaya başlamış. Tekrar Tesla uygulamasından bilgi edinen araç sahibi, aracının 12 volt aküsünde bir sorun olduğunu öğrendi ve ilgili modül servis tarafından değiştirilecek.

İşte park halindeyken arıza yapan o Tesla Model 3

Bozulan Model 3'ün sahibi, aracının arıza yapmadan evvel rastgele bir ikaz vermediğini söylüyor. Üstelik yaşanan sıkıntıların kaynağı, Tesla'nın gönderdiği son yazılım güncellemesi de değil. Zira araç sahibi, şirketin son yazılım güncellemesini şimdi yapmadığını söz ediyor.

Başa dön tuşu