Chrysler, Tamamen Dijital Kabinli Araç Konseptini Tanıttı

Fiat Chrysler. heybetli görünümlü otomobilleriyle birçok araba severin sevgisini kazanmış bir şirket. Pekala bu şirketin elinden tamamen dijital kabine sahip bir otomobil çıksaydı sizce nasıl gözükürdü? Az sonra bu sorunun yanıtını alacaksınız, lakin siz karşılığı almadan bir ipucu verelim: Muhteşem gözükürdü.

Fiat Chrysler, CES 2020’de göstereceği Airflow Vision isimli konsept aracının tanıtımını yaptı. Aracın kabini toplamda 6 başka ekranı barındırıyor. Airflow’da bulunan fizikî tuşlar ise sadece direksiyondaki tuşlardan ve aracı çalıştırma tuşundan oluşturuyor.

Chrysler'in yeni konsepti: Airflow Vision

Chrysler’in paylaştığı bilgiye nazaran Airflow Vision, dikkat dağınıklığını en az seviyeye indiren okunaklı, istikrarlı ve pak bir sistem sunuyor. Bu sayede aracın arayüzü; güvenilir, kullanımı ve anlaşılması kolay unvanlarını hak ediyor. Airflow’un arayüzünü dilediğiniz üzere kişiselleştirebiliyorsunuz.

Airflow Vision içerisinde bulunan tüm bireyler aslında birbiriyle daima ilişki halinde. Dilediğiniz anda kabinde bulunan bir öbür bireye bilgi gönderimi yapabiliyorsunuz. Mesela bir çocuğunuz varsa ve daima ‘Ne kadar kaldı?’ diye soru soruyorsa, onun ekranına rota bilgilerini yönlendirebiliyorsunuz.

Fiat Chrysler tarafından paylaşılan Airflow Vision konseptinin nasıl bir performans sunacağı ise şu an için adeta bir sır. Araç, Chrysler’in Pacifica modelinin boyutlarını ve yük tabanını taşıyor. Airflow Vision’un büsbütün elektrikli olup olmayacağı da şu an için bilinmiyor.

Airflow Vision’un fotoğraflarında de görebildiğiniz üzere aracın kabini hayli lüks ve sade gözüküyor. Araç, içinde bulunan her bir şahsa daha fazla bacak arası ve depolama alanı sunmak için ince profilli koltukları barındırıyor. Bunun dışında kabin içerisinde ‘sakinleştiren’ ortam ışığı da bulunuyor. 

Airflow Vision’un piyasaya çıkıp çıkmayacağı şimdi bilinmiyor. Natürel, bu türlü lastiklere sahip bir aracın sokaklardan canlı çıkıp çıkamayacağı da başka bir mevzu. Bu yüzden araç olur da piyasaya sürülürse üzerinde yapılmış birçok değişiklik görebiliriz. Yeniden de aracın bu haliyle mükemmel göründüğüne bir kere daha değinelim.

Başa dön tuşu