CUPRA’da şehirli asi: CUPRA UrbanRebel Konsept

CUPRA, radikal bir dizayna sahip konsept arabası UrbanRebel’i tanıttı. Araba markanın 2025 yılında pazara sunacağı kent içi kullanıma uygun elektrikli arabanın tasarım lisanı hakkında da ipuçları veriyor.

CUPRA konsept arabası UrbanRebel ile kent içi kullanıma uygun elektrikli arabalara radikal bir yorum getiriyor. Büsbütün elektrikli bir yarış arabasını, sürdürülebilirlik, performans ve dijital çağın etkilediği heyecan verici estetikle birleştiriyor. Markanın gelecekteki tasarım lisanı hakkında ipuçları veren araba, Münih’te hizmete girecek yeni CUPRA City Garage açılışı öncesi, IAA Münih Memleketler arası Araba Fuarı’nda sergilenecek.

CUPRA CEO’su Wayne Griffiths, “CUPRA UrbanRebel Konsept, şirketimizin 2025 yılında pazara sunmayı planladığı kent içi kullanıma uygun elektrikli arabamızın radikal bir yorumu. Bu konsept gelecekteki tasarım lisanımızı yansıtıyor. Bu araba sırf şirketimiz için değil birebir vakitte Volkswagen Küme için de anahtar bir stratejik proje, zira maksadımız küme markaları için Martorell’de yılda 500 binden fazla kentsel elektrikli araba üretmek” dedi.

Sadece 3.2 saniyede sıfırdan 100’e

CUPRA UrbanRebel Konsept, CUPRA’nın tasarım ideolojisinden ilham alıyor: çarpıcı ve atletik çizgiler, yavuz bir tabir sayesinde göze çarpan duygusal ve özgün tasarım, cinsiyetsiz yaklaşımlı ve elektrik çağı tarafından güçlendirilmiş. Araba toplam 4,080mm uzunluk, 1,795mm genişlik ve 1,444mm yüksekliğe sahip yarışçı görünümüyle dikkat çekiyor. CUPRA UrbanRebel Konsept, daima olarak 250kW azamide ise 320kW güç üretebilen motora sahip. Araba sıfırdan saatte 100 kilometre sürate sırf 3.2 saniyede çıkabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu