Tesla Model 3’teki kameranın fonksiyonu sonunda açıklandı!

Tesla Model 3 satış sayıları ile yakaladığı bu muvaffakiyetinden ötürü araba dünyasında kendinden bahsettirmeyi başarırken birebir vakitte da araç içerisinde dikiz aynasının üst kısmında yer alan kameranın ne için kullanılacağı konusunda rastgele bir açıklama da bulunmayarak tekrar ilgi odağı olmayı başardı.

Tesla Model 3’teki kameranın fonksiyonu sonunda açıklandı!

Ürettiği elektrikli arabalar ve ulaştığı satış sayıları ile kendinden kelam ettirmeyi başaran Tesla, üretimini gerçekleştirdiği Tesla Model 3 arabası ile Avrupa’da büyük ses getirdi. 2003 yılından bu yana elektrikli arabalar üzerine büyük yatırımlar ve çalışmalar yapan firma verdiği emeklerin karşılığını almış üzere görünüyor.

Fakat kullanıcıların üretilen elektrikli arabaların donanımsal kimi özellikleri hakkında hala tam manasıyla bilgilendirilmediği gözden kaçmıyor. Bu mevzuda bilhassa firmanın büyük muvaffakiyetler yakaladığı Tesla Model 3’ün dikiz aynasının üst kısmında yer alan kameranın ne için kullanıldığı kullanıcılar tarafından en çok merak edilen mevzulardan birisiydi.

Until @Tesla or @elonmusk tells me what this camera is doing for me I’m shutting them out. It SHOULD be used with Sentry Mode, but it’s not at this time. When it has a purpose that serves me I’ll slide it back open. Here’s what I used of you want to join: https://t.co/MasBhAAH5npic.twitter.com/eZIEYmBKGx

— LivingTesla (@LivingTesla) 4 Nisan 2019

Tesla Model 3 içindeki bu kamerayla ilgili olarak, LivingTesla isminde bir Twitter hesabı dikkat cazibeli bir paylaşım yaparak, kameranın ne işe yaradığı hakkında bir açıklama yapılana kadar Tesla ve Elon Musk’a ilişkin hesapları engellediğini belirtti. Yapılan bu paylaşım Tesla‘nın CEO’su Elon Musk’ın mevzuyla ilgili açıklama yapmasına neden oldu.

Musk yaptığı açıklamada Tesla Model 3 içerisinde yer alan kameranın ilerleyen vakitlerde otonom araç filoları oluşturma kademesinde Uber ve Lyft şirketleri ile rekabet edebilmek ve araba içerisine izinsizce girmek isteyen bireylerin tespit edilmesinde kullanılacağını söz etti.

Tesla arabalar taksi üzere çalışabilir!

Yaptığı açıklamalar ile şimdiden merak uyandıran Elon Musk, Tesla arabalara sahip kişilerin otomobillerini ortak otonom sistem havuzuna  kaydederek taşıdıkları şahıslardan para kazanabilecekleri bir sistem üzerinde çalışıldığının haberini veriyor. Bu haber şimdiden Tesla sahiplerini heyecanlandırmış üzere görünüyor.

Başa dön tuşu