Dacia BMW ile Dalga Geçmek İçin Sıcak Su Torbası Hediye Etti

Dacia, otomobil sektöründe artarak süren abonelik tabanlı özellikleri eleştirmek için yaratıcı bir kampanya başlattı. Şirket, bayilerinde müşterilerine sıcak su torbası hediye edecek.

Dijital hayatımızda halihazırda bıktıran ama bir yandan da bağımlılık yaratan mikro ödemeler, otomobil sektörüne de girdi. Üstelik öyle multimedya özellikleri için falan değil, otomobilinizin motor gücü ve koltuk ısıtması için bile artık her ay ekstra ücret ödeyeceksiniz.

Bu konudaki son örneklerden birini daha önce Mercedes’te görmüştük. Bununla birlikte şirketin Alman kardeşi BMW de koltuk ısıtma seçeneğini temmuz ayında aylık ücrete tabi tutmuştu. Bugünse özellikle BMW’nin bu kararı, bir otomobil üreticisi için büyük dalga konusu oldu.

Dacia, BMW ile dalga geçti:

dacia

Ayda 18 dolara koltuk ısıtma özelliği sunan BMW’yi gözüne kestiren Dacia, özel bir ürün piyasaya sürdü. Şirket, yalnızca 75 adet üretilen “Isıtmalı Koltuk Kurtarıcı” adını verdiği sıcak su torbasını bedavaya dağıttı. Ayrıca son gelişmeler hakkında da sert bir yorumda bulundu.

dacia

Şirket, yaptığı açıklamada basitliğiyle ünlü olduğunu ve müşterilerini bu “para tuzaklarından” uzak tutacağını paylaştı. Dacia Birleşik Krallık Marka Müdürü Luke Broad ise yeni uygulamalarını şöyle yorumladı:

“Isıtmalı Koltuk Kurtarıcıları işin eğlencesi ancak özelliklere abonelik tabanlı erişim konusunda da endüstrinin gittiği yönü vurgulamaktadır. Bir kişiden fabrikada takılan ekipmanı etkinleştirmek için fazladan ödeme yapmasını istemek kesinlikle Dacia değildir!”

Dacia’nın sıcak su torbaları, yalnızca Birleşik Krallık’taki dört Dacia bayisinden edinilebilecek.

Başa dön tuşu