Qualcomm ve Petronas F1 Uzun Süreli Bir Anlaşma İmzaladı

Dünyanın önde gelen işlemci üreticisi Qualcomm, Mercedes-AMG Petronas F1 takımıyla uzun süreli bir ortaklığa imza attı. Bu sayede Snapdragon logosunu bu yıl hem yeni Mercedes aracında hem de kıyafetlerde görebileceğiz.

2023 yılına girmemizle birlikte F1 dünyası da yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Tüm takımlar yeni yarış sezonu için hazırlıklara tam gaz devam ederken geçtiğimiz hafta Audi ve Ford da F1 dünyasına katılacaklarını açıklamıştı.

Bugünse Mercedes’in F1 takımı olan AMG Petronas tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre Petronas, dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden birisi olan Qualcomm ile uzun süreli bir anlaşma imzaladı.

Snapdragon logosu hem araçta hem de kıyafetlerde olacak

Mercedes-AMG Petronas’ın resmi internet sitesinde paylaşılan bilgilere göre Mercedes ve Qualcomm, alt markaları olan AMG Petronas ve Snapdragon için uzun süreli bir ortaklığa imza attı. Bu ortaklığın sonucu olarak Snapdragon logosu bu yıl F1’de yarışacak yeni Mercedes-AMG F1 W14 E PERFORMANCE araçlarının arka rüzgarlıklarında, sürücü tulumlarında, pit ekibinin kıyafetlerinin üzerinde ve yarış pislerinde bulunacak. Buna ek olarak Mercedes ekibi Snapdragon ve diğer Qualcomm teknolojilerini araçlarda ve pit ekibinin kullandığı ekipmanlarda kullanacak.

Öte yandan Qualcomm’un Mercedes odaklı hangi ürünleri sunacağı hakkından henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak bazı kaynaklara göre Qualcomm, Mercedes-AMG Petronas için özel işlemciler ve teknolojiler üretecek ve önümüzdeki yıllarda kullanıcılarına farklı teknolojiler sunacak.

Ford, Red Bull Ortaklığı ile Formula 1’e Katılacağını Açıkladı

İki taraf da imzalanan ortaklığın birkaç yıllık olduğunu ve bu süreçte her iki markanın da hayranlarını ortak paydada buluşturacak sürprizlerin beklediğini belirtti.

Kaynak :
https://www.mercedesamgf1.com/en/news/2023/02/qualcomm-mercedes-amg-petronas-f1-team-collaborate-create-innovative-disruptive-experiences/

Başa dön tuşu