Bugatti CEO’su, Porsche Kullandığını Açıkladı

Yüksek performanslı arabalarıyla tanınan Bugatti’nin CEO’su olan Stephan Winkelmann, otomotiv dalının en tanınan mecralarından biri olan Autocar’a konuştu. Hem Bugatti hem de otomotiv dünyasının geleceği hakkında değerli açıklamalarda bulunan Winkelmann, garajanda hangi araçların olduğu sorusuna çok çarpıcı bir cevap verdi.

En son yenilikleri görmek için Bugatti modellerini sık sık kullandığını tabir eden başarılı iş insanı, bunun dışında yılda bir defa otomobilini değiştirmeye çaba ettiğini söyledi. Geçmişte uzun yıllar Alman devi Audi’de çalıştığı için RS modellerini çok sevdiğini belirten Winkelmann, şu anda Porsche Panamera Sport Turismo kullandığını tabir etti.

Bugatti CEO’su, garajında bir Porsche olduğunu gizlemiyor

Otomotiv dalının şu anda inanılmaz derecede süratli olduğunu lisana getiren Bugatti CEO’su, dijitalleşme yahut elektrifikasyon üzere faktörlerin gelecekte kendilerini daha fazla etkileyebileceğine dikkat çekiyor. Winkelmann, firma olarak kısa ve orta vadede yere basma kuvveti, yol tutuşu ve yük azaltma hususları üzerine ağırlaşacağını belirtti.

Veyron'un halefi olan Chiron, birinci olarak 2016 Cenevre Araba Fuarı'nda tanıtılmıştı. Dört turbo şarjlı W16 motora sahip olan araç, 0’dan 100 kilometreye sırf 2.4 saniyede çıkıyor. O tarihten beri Chiron’un farklı varyantlarını piyasaya sunan Fransız şirket, şu anda Divo siparişlerine odaklanmış durumda. Sadece 40 adet üretilen arabanın başlangıç fiyatı tam 5 milyon euro.

Başa dön tuşu