Dartz, Prombron Black Stallion Modeliyle Geri Döndü

Letonya merkezli Dartz, ürettiği lüks ve yüksek performanslı zırhlı SUV araçlarla tanınıyor. Tamamen zırhlı, kurşun geçirmez pencereli, özel deri koltuklu ve lüks iç dizaynlı araçlarla öne çıkan Dartz, seriye yeni bir araba modeli daha ekleyerek bir sefer daha ismini duyurmak istiyor.

Daha evvel 2012 senesindeki The Dictator filminde Prombron serisi bir SUV ile sinema ekranlarında uzunluk gösteren Dartz, tekrar bir sinema sineması için yeni bir model üretiyor. Prombron Black Stallion ismi verilen bu SUV, Prombron serisinin eski modelleri üzere zırhlı bir yapı içeriyor olmasının yanı sıra eski modellerine göre daha agresif ve daha askeri bir duruş sergiliyor.

Dartz Prombron Black Stallion, Hummer H2 altyapısını kullanıyor:

Hummer H2 altyapısı üzerine kurulan gövde ile karşımıza çıkan Prombron Black Stallion, siyah renkli gövdesiyle adeta güç gösterisi yapıyor. Dartz, Hummer H2'nin üzerine hangi cins modifikasyonlar yapıldığı konusunda sessiz kalsa da resmi fotoğraflarda gördüğümüz kadarıyla Prombon Black Stallion, askeri bir yapıya bürünmüş. Bunun yanı sıra Dartz'ın kullandığı kuru baş logosu, arabanın önü ve ardının yanı sıra depo kapağının içerisine bile yerleştirilmiş.

Dartz'ın birden fazla SUV modeli üzere bu model de ismini bir helikopter modelinden alıyor. Prombron Black Stallion'ın, ismini askeri bir helikopter olan Sikorsky CH-53E Muhteşem Stallion isimli helikopter modelinden aldığı söyleniyor. Arabanın resmi fotoğraflarını yayınlamaktan öbür hiçbir bilgi paylaşmayan Dartz'ın bu modelden daha fazla üretip üretmeyeceği bilinmiyor.

Tasarımıyla adeta bir oyundan çıkmış hissi yaratan bu aracın nasıl performans göstereceği de merak konusu. Tüm bu soruların karşılığını almak için Prombron Black Stallion'ın yer alacağı sineması beklememiz gerekiyor üzere görünüyor.

Başa dön tuşu