Dartz’ın Yeni Aracı Teslim Edilmeye Başlandı

Muhtemelen siz de herkes üzere Dartz’ın bu yeni canavarını kimin aldığını merak ediyorsunuz. Açıklayalım; araç, yiyecek ve içecek üretiminde uzmanlaşmış Çek Cumhuriyeti merkezli bir şirkete gönderildi. SUV, şirketin enerji içeceğini tanıtmak için reklamlarda uzunluk gösterecek.

Bunun yanında öteki bir SUV'nin çok yakın bir tarihte bir sinemada yer alacağı artık hepimizin malumu lakin Dartz, şimdi hangisi olduğunu açıklamayıp bekleyenleri biraz merakta bırakmak istiyor. Evvelki model Prombron Dark, 2012 yılında çekilen Diktatör sinemasıyla akıllara kazınmıştı.

Prombron Black Stallion, 'timsah derisi tasarımıyla' birlikte geliyor:

Hummer H2’den ilham alınarak tasarlanan Black Stallion, Hummer ile yalnızca gövde panelini paylaşmıyor ve birçok ortak ayrıntı göze çarpıyor. Dartz, imzası olan timsah derisini dizaynın her yerinde kullanmaktan da çekinmemiş. O denli ki yakıt kapağının gerisinde dahi bu materyal kullanılmış, sanıyoruz firmanın sıkı takipçileri bu duruma şaşırmamıştır.

Araçlarında hep güçlü motorlar sunan firma, bu özel Black Stallion modelinin Hummer’ın mekaniklerine sahip olmasını istedi. Bu da bir V8 motor, otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekişin bu araçta yer aldığı manasına geliyor. Dartz, tüm bu ilgi cazibeli özelliklerle kendinden ve araçlarından kelam ettirmeye devam edecek üzere görünüyor.

Firmanın eserlerini dünyaya tanıtma fikirleri de epey ilgi çekiyor. Sinemalarda görmeye alışık olduğumuz Dartz’ın araçları, yakında yollarda da karşımıza çıkabiilir. Firmanın önümüzdeki periyotta hangi pazarlarda faaliyet göstereceği ise büyük merak konusu.

Başa dön tuşu