Duyurulmamış ‘2020 Special Edition Chevrolet Camaro’ Görüldü

Chevrolet Camaro, daha yeni bir model olmasına karşın baş rakibi olan Dodge Challanger’dan daha az satış yaptığı bir devri geride bırakmıştı. Aracın 2019 modelindeki makyaj kimsenin güzeline gitmemiş ve aracın satışları 51 binden 48 bin civarına gerilemişti. 2019’un sonlarında tanıtılan 2020 model Camaro ise daha başarılı performans sergiliyor. 

Güncellenmiş 2020 model Camaro daha ucuz olan LT1 şasiye sahip ve aracın motoru 455 beygir güç üretiyor. 6,2 litrelik V8 motor, SS şasiyle tam uyuyor. Ayrıyeten araç, 10 ileri vitesli şanzımana sahip. Aracın duyurulmayan Special Edition modeli de Chevrolet’in Kanada'daki yapılandırma sitesinde keşfedildi. 

Yeni modelin renkleri göz alıyor:

Yeni model; 2LT, 3LT ve 2SS şasiye sahip olabilecek. 2020 Chevrolet Camaro Shock ve Steel Special Edition adlı modeller, onları başka araçlardan ayıracak iç döşemelerle gelecek. Shock ve Satin Steel Metallic renklerindeki araçlara bir de kontrast oluşturan yarışçı şeridi eklenecek. 

Her iki modelde de 20 inçlik bıçak dizaynlı alüminyum jantlar kullanılacak ve aynalar Carbon Flash ile boyanacak. Yakıt dolum kapağı siyah olacak, içi ise karbon fiberle kaplanacak. Brembo 4 pistonlu kaliper ise sarı renkli olacak. Araçlarda iç tarafta dayanaklı diz pedleri, karbon fiber panel çerçevesi ve birinci sınıf halı kaplamalı zemin bulunacak. 

Ne yazık ki sitede yer alan görseller aracın yarışçı şeritlerini içermiyor ancak tekrar de görsellerde bu göz alıcı boyaları görebiliyoruz. Aracın fiyatı doğrulanmadı fakat 2020 Chevrolet Camaro, 25 bin dolardan başlıyor. Aracın resmi olarak açıklanacağı tarih ise bilinmiyor.

Başa dön tuşu