Elon Musk: ‘250 Bin Kişi Cybertruck İçin Ön Sipariş Verdi’

Amerikan araba üreticisi Tesla, ürettiği elektrikli araba modelleri ile dala öncülük etmeye devam ediyor. Şirketin en son tanıttığı Cybertruck isimli pick-up modeli de elektrikli otomobil kesimine bomba üzere bir giriş yaptı. Değişik tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Cybertruck, tanıtımda yaşanan bir aksilikle birlikte güzelce gündemdeki yerini sağlamlaştırmış oldu.

Tesla şirketinin CEO’su olan ve Cybertruck’ın tanıtımını gerçekleştiren Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinde yaptığı bir paylaşımla Cybertruck’ın satış sayılarını açıklamıştı. Daha evvel piyasaya sürülen pick-up modellerinden daha güçlü olan ve açık bir halde hiçbirine benzemeyen Cybertruck, hiçbir reklam ve maddi dayanak yapılmadan 146 bin kişiden ön sipariş almayı başarmıştı. Bundan yaklaşık 3 gün sonra bugün Elon Musk, yeni bir tweet ile yeni satış sayısını açıkladı.

Tesla Cybertruck, 250 bin barajını aştı:

Elon Musk, yeni pick-up modelinin satışlarından memnun kalmış olacak ki daima olarak bununla ilgili paylaşımlar yapıyor. Twitter hesabında bundan 3 gün evvel “146k (146 bin)”, 2 gün önce “200k (200 bin)” içerikli paylaşımlar yapan Elon Musk, bugün de yeni bir paylaşım yaparak son durumu takipçilerine bildirdi.

Musk’ın attığı tweet'e nazaran Tesla Cybertruck, şimdiden 250 bin kişi tarafından ön sipariş aldı. Bu datalar, şirketin sırf 49 saat içerisinde 50 bin adet rezervasyon aldığını belirtiyor. Bu da şirket için 2 milyar dolarlık potansiyel bir gelir demek oluyor. Elbette bu rezervasyonlar ya sipariş formunda tamamlanıyor ya da iptal edilebiliyor. Münasebetiyle şu anda ön sipariş için rezervasyon alan kullanıcılar siparişlerini iptal edebilir ya da daha yüksek yahut daha düşük bir modele geçiş yapabilirler.

Elde olan bilgilerin tamamının geçerli olduğunu varsayınca Tesla Cybertruck’ın yeterli bir muvaffakiyet yakaladığını söylemek çok da sıkıntı değil. Şirket, yeni pick-up modelinin tanıtım kademesinde birtakım aksiliklere uğramış olsa da âlâ bir ivmeyle doruğa hakikat tırmanıyor gibi gözüküyor. Elon Musk, camların kırılmasının sebebi olarak daha evvel kapılara balyozla vurulmuş olmasını gösterse de kimi bireyler bunun bir pazarlama stratejisi olduğunu da düşünüyor.

Başa dön tuşu