Elon Musk dan, Tesla’nın Pickup’ı ile İlgili Açıklamalar

Elon Musk, Tesla'nın yeni pickup'ı ile ilgili kimi açıklamalarda bulundu. Pickup'ın birkaç özelliğini kamuoyu ile paylaşan Musk, aracın özellikle de fiyatına vurgu yaptı. Elon Musk'ın açıklamalarına nazaran, Tesla'nın ilerleyen tarihlerde yollarda görebileceğimiz pickup'ının başlangıç fiyatı 50 bin dolar düzeylerinde olacak. Daha yüksek fiyata sahip olacak olan modellerin de olduğunu belirten Tesla Motors CEO'su, “insanlar 50 bin dolara şahane bir pickup alabilmeli” dedi. 2019 yılının başlarında Tesla, pickup'ın nasıl bir görünüşü olacağına dair bir manzara paylaşmıştı. İşte pickup'ın o imajı;

Tesla'nın yeni pickup'ının bilinen teknik ayrıntılarına bakacak olursak, bu pickup'ın menzili yaklaşık 700 kilometre olacak. Dinamik süspansiyonları olacak olan pickup, 4 tekerine de güç gönderebilecek. Bunlara ek olarak bu aracın yük taşımak için ziyadesiyle argümanlı olacağını söyleyen Musk, sıradan kamyonlara nazaran de bir epey farklı olacağını belirtti.

Tüm bunlarla birlikte pickup'ın yetenekleriyle ilgili de açıklama yapan Musk, Ford tarafından üretilmiş olan F-150'lerden daha güçlü ve fonksiyonel olacağını, ayrıca görüntüsünün ise bir Porsche 911 kadar sportif olacağını söz etti.

Tesla'nın aracın lansmanını ne zaman yapacağı, kaç farklı modelden oluşacağı ve tüm donanımsal özellikleri ayrıca yollarda ne vakit görmeye başlacağımız hususları ise şimdi netlik kazanmadı. 

Başa dön tuşu