Elon Musk, Tesla Cybertruck’ın Satış Rakamlarını Açıkladı

Elektrikli araba dalına bomba üzere giren ve öncülük eden Tesla, geçtiğimiz günlerde çabucak hemen herkesin aklına kazınan bir dizayna sahip olan pickup modeli Tesla Cybertruck’ı tanıttı. Enteresan köşeli ve üçgen yapılı dizaynıyla dikkat çeken aracın teknik özellikleri de epey heyecan vericiydi. Bu vakte kadar piyasaya sürülen pickup modellerinin neredeyse hiçbirine benzemeyen Tesla Cybertruck, birebir formda piyasadaki neredeyse tüm pickup modellerinden daha güçlü bir araç.

İlginç tasarımı ve enfes donanım özelliklerine sahip olan Cybertruck, tanıtım gününde meselelerle da karşı karşıya kalmıştı. Arabanın kırılmaz denen camları test edildiğinde bir kusur oluşmuş ve camları kırılmıştı. Elbette bu, şimdi piyasaya sürülmesi için uzunca bir vakte sahip olan bir araç için fazla göze batmayacak bir istatistik. Tesla Cybertruck tanıtıldıktan çabucak sonra şirketin CEO’su Elon Musk, Cybertruck’ın satış sayılarını açıkladı.

Hiçbir reklam olmadan 146.000 sipariş alındı

Cybertruck’ı üreten şirket Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bu farklı canavarın satış sayılarını açıkladı. Musk’ın Twitter’da paylaştığı bir gönderide söylediğine nazaran Cybertruck için şimdiden 146.000 sipariş alındı. Bunların yüzde 42’sinin çift motorlu, yüzde 41’inin üç motorlu ve yüzde 17’sinin tek motorlu modeller olduğunu belirten Elon Musk, ek olarak bir tweet daha paylaştı.

Kendi gönderisinin altında bir tweet daha paylaşan Musk, bu sayıya rastgele bir reklam ve paralı dayanak olmadan ulaşıldığını belirtti. Görünüşe nazaran Musk, alınan sipariş ölçüsünden epeyce mutlu. Bunun yanı sıra şirket, her sipariş için 100 dolarlık geri ödemeli depozito alıyor. Tesla, şimdiye kadar 14,6 milyon dolar (83,4 milyon TL) depozito bedeli elde etmiş durumda.

Tesla, Cybertruck için üç farklı model sunuyor. En ucuz model olan tek motorlu ve geriden itişli Cybertruck modelinin azamî menzili 402 kilometre ve bu model 39.900 dolar fiyat etiketine sahip. Çift motorlu 4 çeker modelin ise azamî menzili 500 kilometreden fazla, bu model ise 49.900 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Son olarak ortalarındaki en güçlü ve en değerli model olan üç motorlu modelin azamî menzili 804 kilometre civarında gözüküyor ve bu model de 69.900 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Başa dön tuşu