Elon Musk’ın Hayallerini Gerçekleştiren Amfibi Cybertruck

Elon Musk, Cybetruck aracının dizaynında 1977 imali “The Spy Who Loved Me” (Beni Seven Casus) sinemasından etkilendiğini açıklamıştı. Sinemada James Bond'un Lotus Espirit otomobiliyle kaçarken okyanusa daldığı ve aracın suyun içinde denizaltıya dönüştüğü sahne vardı. Görünüşe nazaran Musk'ın hayalleri gerçek oldu.

Hipercarislands isimli Instagram hesabından paylaşılan hayran imali bir görüntüde, Tesla Cybertruck amfibi bir araç olarak suda adeta bir tekne üzere gidebiliyor. Manzaralarda Cybertruck yavaşça denizin üzerinde ilerlerken, kasasında hoş havanın tadını çıkararak balık tutan bir adam göze çarpıyor.

Sualtı araçları Musk'ın geçmişte bilhassa denizaltı aracı olarak öne sürdüğü bir fikirdi. Musk, 2014 yılında yaptığı bir açıklamada, “Denizaltı aracı yapacağız. Denizaltıdan otomobile dönüşerek sahilde kullanılabilir. Tahminen iki ya da üç tane yapabiliriz, ama daha fazlası olmaz.” demişti.

Tutkularını hayata geçirmeyi seven Musk, yüksek performanslı elektrikli araçlar üreten bir araba şirketi ve uzay araçları yapan bir uzay nakliyatı şirketi kurdu. Balık avlamak için derin sulara açılabilen bir amfibi araç yapması çok da sıkıntı olmasa gerek.

Suda gidebilen Tesla Cybertruck videosu

()

Başa dön tuşu