Fiat Doblo, Artık Türkiye’de Üretilmeyecek

Üretimine İspanya’da devam edilecek Fiat Doblo ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bursa’daki üretimin de ithal Doblo’nun gelişinin de erkene çekildiği açıklandı.

Türkiye’de üretimi sona erecek hafif ticari araç Fiat Doblo ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gazeteci Emre Özpeynirci, planlarda değişiklik yapıldığını iddia etti. Yapılan açıklamalara göre İspanya’da yeni üretilecek Doblo’nun Türkiye’ye geliş tarihi de TOFAŞ’ın Türkiye’deki planları da bir nebze önce çekildi. Bu iddia gerçek olursa, yerli üretim Doblo’ya tahminlerden önce veda edeceğiz.

Emre Özpeynirci tarafından yapılan açıklamaya göre TOFAŞ, 20 Mayıs‘ta son yerli Doblo’yu üretecek. Bu tarihten sonra Doblo üretimi olmayacak. Oysa ki geçmişte edinilen bilgiler, üretimin temmuz ayında sona ereceğini gözler önüne seriyordu. TOFAŞ’ın neden böyle bir karar almış olabileceği belli değil

İspanyol Doblo ise haziran ayında Türkiye’ye geliyor!

Fiat Doblo İspanya

Emre Özpeynirci, yaşanan bu gelişme ışığında İspanyol Doblo’nun Türkiye’ye ne zaman geleceğini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre haziran ayının ikinci haftası itibarıyla ithal Doblo modeli ile tanışma imkanı yakalayacağız. 

Emre Özpeynirci’nin Twitter’daki açıklamaları şöyle:

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu