Ford, 7,3 Litrelik V8 Motorlu Super Duty Serisini Tanıttı

F-250 ve F-350 modellerinin yerini alacak olan 2020 Muhteşem Duty; 35 inçlik Goodyear Wrangler Duratrac lastikleri, özel arazi sürüş modu, off-road seyir denetim teknolojisi üzere yeniliklerle gelecek. Ford, yeni yılın başında 7,3 litrelik V8 motoruyla birlikte piyasaya çıkacak olan Harika Duty modeli hakkında beygir gücü ve tork üzere rastgele bir performans özelliği açıklamasa da aracı ‘sınıfının en iyisi’ olarak nitelendirdi. 2020 Üstün Duty ailesine yeni gelen özelliklerden biri de 10 ileri otomatik şanzıman oldu.

Super Duty serisinde daha inançlı sürüş için yeni şoför modları da yer alıyor. Şerit takip asistanı, yaya algılama, kör nokta ihtar sistemi üzere yeni özelliklerle birlikte gelecek Üstün Duty serisinde, üst modellerde bu özellikler standart halde yer alacak.

Ford, 7,3 litrelik V8 motor istemeyenler için ise 6,7 litrelik ‘PowerStroke’ dizel motora sahip modelleri de piyasaya sürecek. Bu modelin de performans özellikleri, 7,3 litrelik V8 motorlu modelde olduğu üzere şimdi açıklanmadı.

Super Duty serisi kapsamında F-250 ve F-350 serilerinin XLT, Lariat, King Ranch ve Platinum modelleri bu yeni yükseltmelerden yararlanacakken F-150 serisi, Üstün Duty serisinin içerisinde yer almayacak.

Başa dön tuşu