Ford, Elektrikli Araçları İçin 12.000 Şarj İstasyonu Kuracak

Son devirde büyük bir ivme kazanan elektrikli araba sanayisi giderek gelişmeye devam ediyor. Son olarak Ford, çıkaracağı ‘Mustang benzeri’ elektrikli arabası için harika haberler verdi. Şirketin verdiği haberlere nazaran yeni araçla birlikte Ford, 12.000 şarj istasyonu kuracak. Şirketin kuracağı şarj istasyonlarının ismi ise ‘FordPass Charging Network’ olarak belirlendi.

İstasyonlar Ford ismini taşıyor olsalar da Ford tarafından inşa edilmedi. Lakin Ford’un yeni çıkaracağı elektrikli otomobilini alan tüm müşteriler, bu istasyonlarda iki yıl boyunca fiyatsız olarak araçlarını şarj edebilecekler. 12.000 istasyonda yer alacak olan toplam 35.000 pompanın bir kısmı Electrify America tarafından üretilen DC süratli şarj aygıtlarından oluşacak.

Electrify America’nın her bir pompası 150 kW güce sahip. Ford’un kelamlarına nazaran elektrikli araçlar sırf 10 dakika içerisinde 75 kilometrelik kapasiteye ulaşabilecek. Ayrıyeten şarjın %10 düzeyinden %80 düzeyine çıkması sırf 45 dakika sürecek. Hasebiyle Volkswagen’in alt kuruluşu olan Electrify America ve Ford ortasında yapılan mutabakatların hoş haberler verdiğini söyleyebiliriz.

Şarj istasyonları dışında Ford, geliştirdiği FordPass uygulaması ve FordPass gösterge paneli sayesinde şarj etme hareketini çok daha kolay hale getiriyor. Ayrıyeten şirket, sattığı her elektrikli araç ile birlikte müşterisine bir de şarj aleti yollayacak. Bunun dışında isterseniz meskeninize Ford Connected Charge Station hizmetini de satın alabileceksiniz.

Ford’un Ford Connected Charge Station hizmeti, Amazon ile yapılan mutabakat hasebiyle Amazon tarafından konutunuza kurulacak. Ford Connected Charge Station, aracınızı bir gecede büsbütün şarj edebilecek ve bir saatlik şarjda 50 kilometre uzaklık ekleyebilecek. Hizmetin erişilebilir olacağı tarih ve fiyat ise şimdi resmi olarak açıklanmadı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu