Ford Mustang GT, Audi R8 ve Ferrari F430 Yarışıyor [VİDEO]

Artık bir hafta sonu klasiğimiz haline gelen drag yarışlarından bir tanesi ile daha karşınızdayız. Bu sefer Ford Mustang GT’nin en son modeli, Audi R8 ve Ferrari F430 ile karşı karşıya geliyor.

Sam CarLegion isimli YouTube kanalı, son model Ford Mustang GT’yi, lüks spor arabaların yüzü haline gelmiş olan iki araç ile kapıştırıyor.

Aralarında en ağırı olan Ford Mustang GT’nin pek şansı olmadığı aslında biraz anlaşılıyor. Sahi, bu araçları karşı karşıya getirmek kimin aklına geldi?

Son model Ford Mustang GT, Ferrari F430 ve Audi R8 ile drag yarışında

Mustang’in en ağır olmasının sebebi, en büyük motora sahip olması. Araç, içerisinde 5.0 litrelik 460 beygir gücünde ve 309 Nm tork sağlayan bir V8 motora sahip. Ferrari F430 ise 4.3 litrelik 483 beygir gücünde ve 463 Nm tork sağlayan bir V8 motora sahip.

Aralarında en küçük motora sahip olan ve en hafif olan araç da Audi R8. Araçta 4.2 litrelik 414 beygir gücünde ve 429 Nm tork sağlayan bir V8 motoru bulunuyor. Yapılan iki yarışın da galibi, tahmin edebileceğiniz gibi Ferrari F430 oluyor.

Devler Karşı Karşıya: BMW X7 M60i, Lamborghini Urus ile Drag Yarışında! [VİDEO]

Ancak Mustang, ilk yarıştaki kötü kalkışını telafi ettiği ikinci yarışta Audi R8’i geride bırakıp 2. olmayı başarıyor. Yani, yarışın kazanının Ferrari olacağı belli. Yarış direkt olarak Mustang ile R8 arasında da yapılabilirmiş.

Başa dön tuşu