Ford Mustang Mach-E Polis Arabası Tasarımı

İsminin yarattığı bütün tartışmaları bir kenara bırakıp açıklanan sayılara baktığımızda Ford Mustang Mach-E, kendi segmentindeki çabucak her aracı geride bırakabilen elektrikli bir SUV olarak göze çarpıyor. 

Öte yandan ABD’de sıklıkla polis arabalarının Ford marka olduğunu görebiliyoruz. Haliyle yeni Mach-E de bir gün polis aracı olarak karşımıza çıkabilir. Bu durumu göz önüne alan Behance kullanıcısı Aksyonov Nikita, aracın polis otosu olarak nasıl görünebileceğine dair bir çalışma yaptı.

Batmobil üzere polis arabası:

Güçlü sınırlara sahip olan araç, siyah hâliyle daha da korkutucu duruyor. Aracın en korkutucu yanı ise imajı değil. Mustang Mach-E elektrikli bir araç ve epeyce sessiz. Hiç ses çıkarmadan peşinize takılan bu araç bir anda ışıklarını açıp yanınızda belirebilir. Bu durum, Batman’in bir aracı ile karşı karşıya kalmaya benziyor. 

Ford Mustang Mach-E’nin özellikleri:

Ford’un elektrikli SUV’sinin en üst modeli Mach-E GT Performance olacak. Bu aracın 459 beygir güç üreten motoru, 830 Nm torka sahip. Araç tek şarjla 400 kilometre gidebiliyor ve bu da muhtemel bir kovalamacada aracın bataryasının bitmesinin pek mümkün olmadığına işaret ediyor. 

Ayrıca bu araçla birlikte Ford, elektrikli Mustang’lerden oluşan orijinal bir eser gamına kavuşabilir. Firma birinci olarak SUV pazarına giriyor olsa da beklenen modellerin bir sonu yok. Hatta bir Ford yöneticisi, elektrikli bir Mustang Shellby yapmayı planladıklarını da açıkladı. Bakalım Ford bize ne üzere araçlar sunacak.  

Başa dön tuşu