Yenilenen Land Rover Discovery Türkiye’de

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Land Rover’ın premium SUV’u Yeni Discovery, güçlü ve verimli 2.0 litrelik akaryakıtlı motoru ile 1.370.267 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaya başlandı.

Sınıfının en âlâ arazi kabiliyetini lüks ve konfor ile birleştiren Yeni Discovery, 2.0 litrelik akaryakıtlı motoruyla yollara çıktı. Yeni Discovery’nin 300 BG güç ve 400 Nm’lik tork sunan dört silindirli Ingenium motoru, performans ve verimliğiyle ön plana çıkıyor. Gelişmiş Pivi Pro bilgi-eğlence sistemi ve daha birçok teknolojik özelliğiyle çok istikametli kullanım sağlayan Yeni Discovery, dünyadaki en yetenekli yedi koltuklu premium SUV’lardan biri olmaya devam ediyor.

Yeni Discovery’nin özgün karakteri ve optimize edilen oranları, otuz yılı aşkın mühlet boyunca tasarım evriminin geldiği son noktayı temsil ediyor. Farların altına yerleştirilen yeni LED gündüz aydınlatması ve kayar sinyal ışıkları sofistike bir görünüm sağlarken, yenilenen ön tampon yan havalandırma kanallarıyla da dinamik bir görünüm yaratıyor. Yeni Discovery’nin art dizaynında ise bagaj kapağında yer alan yeni parlak siyah panel ve LED stoplar modelin sade ve şık dizaynını tamamlıyor.

Bağlantı Teknolojileri

Yeni Discovery, kullanıcılarına Land Rover’ın en son teknoloji Pivi Pro bilgi-eğlence sistemini sunuyor. Süratli ve arayüzü ile büsbütün yenilenen orta konsol, bir evvelki versiyonuna nazaran yüzde 48 oranında büyüyen 11,4 inçlik tam HD dokunmatik ekranı içeriyor.

12,3 inçlik dijital gösterge paneline sahip Yeni Discovery’de, sürüş bilgilerini direkt şoförün göz çizgisine yerleştiren ve böylelikle yol güvenliğini artıran Head-Up Display opsiyonel olarak sunuluyor. Apple CarPlay sayesinde akıllı telefon entegrasyonu kolaylaşırken, gelişmiş Bluetooth teknolojisi ile birebir anda iki akıllı telefon sisteme bağlanabiliyor. Yeni direksiyon simidi kullanım anında parlaklığı artan denetim düğmeleriyle dikkat çekiyor. Yeni Discovery’de tasarımı güncellenen ikinci sıra koltuklar daha konforlu bir seyahate imkan sağlarken, art koltuklarda yer alan yeni havalandırma kanalları ve klima denetimleri ise daha kuvvetli bir hava akışına imkan tanıyor.

PM2.5 hava filtreleme teknolojisine sahip Yeni Land Rover Discovery, konforlu ve sağlıklı bir seyahat hedefiyle kabin içi hava arındırma sistemi ile destekleniyor. Sistem etkin olarak gelen havayı tahlil edip kalitesini ölçtükten sonra otomatik olarak devreye girerek kabindeki alerjenlerin, toksinlerin ve ziyanlı partiküllerin düzeyini minimuma indirerek içerdeki havayı temizleyebiliyor.

Standartları Belirleyen Fonksiyonellik

Discovery ailesinin genlerinde var olan işlevselliği daha da ileriye taşıyan Yeni Discovery, HSE donanım düzeyinde standart olarak sunulan ve ayak hareketini algılayabilen otomatik bagaj kapağıyla 2.485 litrelik yükleme alanına erişebilmeyi kolaylaştırıyor. Tekrar HSE donanım düzeyinde standart olarak gelen yedi koltuk seçeneğinde, tüm koltuklar açıkken bile 258 litrelik bir alan sunan bagaj, güç çıkışlarıyla tüm yolcuların elektronik aygıtlarını şarj etmesine imkan tanıyor.

Opsiyonel Akıllı Koltuk Katlama teknolojisi, merkezi dokunmatik ekran kullanılarak oturma sisteminin zahmetsizce yapılandırılabilmesine müsaade verirken, ikinci kuşak “Activity Key” anahtarı ise macera tutkunlarına isteğe bağlı olarak sunuluyor. Yeni Discovery, dokunmatik ekrana sahip yeni kuşak anahtarı ve anahtarın üzerinde bulunan dijital saat ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Tüm Yol Şartlarıyla Başa Çıkabilen Üstün Teknoloji

Terrain Response teknolojisi ile Yeni Discovery, her türlü sürüş şartına otomatik olarak ahenk sağlayacak halde kendini hazırlarken, yeni “Wade Modu” ise derin su geçişi için gereken optimizasyonu sağlıyor. HSE donanım düzeyinde standart olarak gelen Kişiselleştirilebilen Terrain Response, Yeni Land Rover Discovery’nin gaz yansılarını, vites değiştirme noktalarını, direksiyon ve süspansiyon ayarlarını şoförün tercihine ve ihtiyaçlarına nazaran ayarlamasına imkan tanırken, arazi kullanımı için ise sürüş tecrübesi kişiselleştirilebiliyor.

Yeni Discovery birebir vakitte ClearSight Ground View teknolojisinden yararlanarak Pivi Pro ekranı ile tabanın adeta cam bir yüzeyden bakıyormuş üzere çarçabuk görülebilmesine müsaade veriyor. Ayrıyeten aracın alt kısmı ve tekerlekler de dahil olmak üzere çeşitli açılardan sağlanan imajlar, kullanım kolaylığını en üst düzeye taşıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu