G80 BMW M3’ün Üretim ve Çıkış Tarihleri Ortaya Çıktı

M3 ve M4 serisi otomobillerin 2021 yılına kadar satışa sunulmayacak olmasına rağmen her iki otomobile dair bütün ayrıntıların 2020 yılının ikinci yarısında açığa çıkması bekleniyor.

Elbette test etabının sonuna yaklaşan seriler yalnızca M3 ve M4 değil. BMW M4 GT3 model yarış arabasının çalışmaları da çoktan başlamış durumda. BTW Motorsport’dan gelen açıklamalar, aracın 2020 yılının ikinci yarısında kullanıcıya sunulacağı istikametinde.

Aracın en çok merak edilen özelliklerinden birisi de ızgara kısmıydı

BMW M4 G3’ün yanı sıra, Motorsport ayrıyeten yeni jenerasyon yarış otomobillerinin en ilgi alımlı özelliklerinden biri olan ‘ızgaralarını’ da gözler önüne seriyor. BMW Concept 4 model otomobilin çıkışının akabinde gelecek yeni jenerasyon M4 modelin devasa bir ızgaraya sahip olacağı aslında biliniyordu.

Hatta yeni ızgaranın BMW standartlarına nazaran bile epeyce büyük olması bekleniyordu. Hayranlar, bu yeni ızgaranın nasıl bir imgeye sahip olacağını ziyadesiyle merak ediyordu. Yukarıda yayınlanan fotoğrafta da yeni dizaynla ilgili fikir sahibi olmak mümkün.

BMW M CEO’su Markus Flasch da geçtiğimiz günlerde S58 motora onay getirdi. Flasch, “Bir sonraki gelecek BMW M3 modelinde de X3 M ve X4 M’in sahip olduğu son model S58 motor yer alacak.” açıklamasında bulundu.

Buna ek olarak, gelecek olan bu yeni G80 BMW M3 aracı tarihteki birinci dört çeker M3 aracı olacak.  

BMW ayrıyeten elektrikli araçlar için de bütçeyi genişletti

BMW, elektrikli araçlar için talebin az olduğunu lisana getiriyor olsa da bu alanda kayda kıymet işlere imza atmak istiyor. Alman araba devi BMW, elektrikli araçlarında kullanmayı planladığı bataryalar için 10,2 milyar Euro (64,3 milyar TL) yatırım yaptı.

Elde edilen bilgiler, BMW’nin 2023 yılına kadar yaklaşık 25 adet elektrikli araç modeli üreteceği tarafında. Üretilen araçların hepsi büsbütün elektrikli olmasa da çoğunun tam elektrikli olacağı öngörülüyor. Öbür modellerin ise plug-in hibrit modeller olacağı söylentiler ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu