TOGG’dan Yerli Otomobil İçin Ön Sipariş Açıklaması

Tasarımı ve teknolojik özellikleriyle gerek Türkiye’de gerekse yurtdışında çokça beğenilen yüzde 100 elektrikli yerli araba, 2022 yılında yollarda olacak. Pekala fiyatı ne kadar olacak? Şu anda bu hususta resmi bir açıklama bulunmuyor. Lakin geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan kimi bilgiler, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki ön sipariş sürecinde ön ödeme ölçüsünün 30-40 bin TL olacağını belirtiyordu.

Konuya ait açıklamalarda bulunan yerli arabanın geliştiricisi Türkiye Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG), araçlarla ilgili ön sipariş talebinde bulunmak isteyen kişi ve kurumların TOGG tarafından yapılacak resmi açıklamaları takip etmesi gerektiğini söz etti.

TOGG'un paylaşımı:

“Tanıtımının akabinde milletimizin büyük beğeni ve teveccühünü kazanan Türkiye’nin Arabası için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda bildiri ve telefon almaktayız. Türkiye’nin Otomobili’nin üretim, satış ve pazarlama stratejileri titizlikle yürütülmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın manevi bedeli çok yüksek ön sipariş dışında araçlarla ilgili ön sipariş talebinde bulunmak isteyen kişi ve kurumların TOGG tarafından yapılacak resmi açıklamaları takip etmesini değerli rica ederiz”

Yerli elektrikli arabanın üretileceği fabrika, Bursa’nın Gemlik ilçesine kurulacak. TOGG tarafından 22 milyar TL yatırımla inşa edilecek olan fabrikaya devlet takviyesi de sağlanacak. Kurulacak üretim tesisinde 300’ü nitelikli işçi olmak üzere toplam 4 bin 323 şahsa istihdam sağlanacak. Yerli araba, 2030 yılına geldiğimizde 5 farklı modele sahip olacak ve yılda 175 bin adet üretilecek. Aracın 2021 yılında yollarda olması planlanıyor. 

Başa dön tuşu