GÜNSEL, dünya otomotiv vitrininde!

KKTC’nin yerli ve ulusal arabası GÜNSEL, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Milletlerarası Araba Fuarı IAA Mobility’de tedarikçileri ile buluştu. GÜNSEL, sonraki durakları Londra, Cenevre ve Pekin’de düzenlenecek araba fuarlarına birinci modeli B9 ile katılarak dünya vitrinine çıkacak…

COVID-19 pandemisi sonrasında düzenlenen birinci araba fuarı olan Milletlerarası Araba Fuarı (IAA Mobility), Almanya’nın Münih kentinde düzenlendi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli ve ulusal arabası GÜNSEL, IAA Mobility’ye katılarak tedarikçileri ve potansiyel tedarikçileri ile buluştu. GÜNSEL, Aralık ayında Londra’da, Şubat 2022’de Cenevre’de ve Nisan 2022’de ise Pekin’de düzenlenecek otomotiv fuarlarına araçla katılarak birinci modeli B9’u otomotiv dünyasının en kıymetli fuarlarında dünyaya tanıtacak.

7-12 Eylül tarihleri ortasında Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen IAA MOBILITY, dünyanın kıymetli araba fuarlarından biri olarak öne çıkıyor. Pek çok memleketler arası otomotiv markasının yeni modellerini gün yüzüne çıkardığı fuar, dünya otomotiv piyasasına istikamet veren üreticileri, tedarikçileri ve son kullanıcıları bir ortaya getirdi. Pandemi sonrasında düzenlenen birinci araba fuarı olan IAA MOBILITY’nin akabinde başta Londra, Cenevre ve Pekin olmak üzere pek çok kentte araba fuarları düzenlenmeye devam edecek.

GÜNSEL’in sonaki durakları Londra, Cenevre ve Pekin

IAA MOBILITY’de tedarikçileri ile buluşan KKTC’nin elektrikli arabası GÜNSEL’in birinci lansmanı 20 Şubat 2020’de Girne’de yapılmıştı. Sonrasında 18-21 Kasım 2020 tarihleri ortasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen MÜSİAD EXPO 2020 Fuarı ile Türkiye lansmanını da gerçekleştiren GÜNSEL’in Avrupa’daki birinci durağı ise Almanya Münih oldu. GÜNSEL, Aralık ayında Londra’da, Şubat 2022’de Cenevre’de ve Nisan 2022’de ise Pekin’de düzenlenecek otomotiv fuarlarına da katılarak birinci modeli B9’u otomotiv dünyasının en değerli fuarlarında dünyaya tanıtacak.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel: “KKTC’mizin yerli ve ulusal arabası GÜNSEL ile Londra, Cenevre ve Pekin’de katılacağımız fuarlarla birinci modelimiz B9’u dünya vitrinine çıkaracağız.”

Almanya, Münih’te düzenlenen Milletlerarası Araba Fuarı IAA Mobility’de tedarikçileri ile buluşarak elektrikli otomotivin geleceğini yakından gözlemleme talihi yakaladıklarını söyleyen Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Lideri Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “KKTC’mizin yerli ve ulusal arabası GÜNSEL ile Londra, Cenevre ve Pekin’de katılacağımız fuarlarla birinci modelimiz B9’u dünya vitrinine çıkaracağız” dedi.

GÜNSEL Üretim Tesisleri’nin ikinci faz yatırımının Yakın Doğu Üniversitesi yerleşkesinde sürdürdüklerini hatırlatan Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Seri üretime çok yaklaştığımız bu periyotta, Aralık ayında Londra’da, Şubat 2022’de Cenevre’de ve Nisan 2022’de ise Pekin’de düzenlenecek otomotiv fuarlarına birinci modelimiz B9 ile katılarak GÜNSEL’imizi dünyaya tanıtmaya ve ülkemizi temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu