Hummer Elektrikli Araç Olarak Geri mi Dönüyor?

Son yıllarda elektrikli araçların popülerliği azımsanmayacak ölçüde arttı. The Wall Street Journal’ın yayınladığı bir rapora nazaran bir vakitlerin dikkat çeken aracı, 2022’de General Motors tarafından elektrikli bir model olarak tekrar tasarlanıp piyasaya sürülecek. Hatırlayanlar olacaktır, Hummer ekonomik olarak ömrünü tamamladığı için üretimlerini durdurma kararı alınmıştı. Motor teknolojisindeki gelişmeler daha düşük yakıt tüketimiyle yüksek güçte verimliliği dayanaklar boyuta geldiğinde Hummer pahasını yitirmişti.

İlk söylentiler GM lideri Mark Reuss’un gazetecilere şirketin Hummer’ı geri getirme fikrine sıcak baktığını, fakat şayet dönüş gerçekleşirse elektrikli bir araç olarak döneceğinin olasılıklar dahilinde sayıldığını söylediği 2019 yazında başlamıştı. Yani yeni Hummer’ın, geri döndüğü takdirde etraf dostu bir model olarak kullanıcıyla buluşacağı yorumunu yapmamızda hiçbir sakınca yok üzere duruyor.

İki model üzerinde çalışılıyor

Üreticinin şu anda iki farklı elektrikli tasarım üzerinde çalıştığı da söylentiler ortasında. Bir tanesi küçük ve orta uzunlukta olup daha çok yolcu taşımaya odaklanırken başkası tam boyutlu arazi aracı formunda düşünülüyor. Rapora nazaran ayrıyeten yeni aracın tasarımı için lansman şubat ayı içerisinde olacak ve araç Harika Bowl reklamında Los Angeles Lakers starı ünlü basketbolcu LeBron James ile birlikte uzunluk gösterecek.

Şu an için şimdi firma General Motors tarafından hususla ilgili resmi bir açıklamanın şimdi gelmediğini belirterek haberimizi sonlandırırken gelişmiş elektrikli Hummer’ın piyasaya hakikaten sürülmesi halinde sınırlı sayıda ve hayli kıymetli olacağını kestirim ettiğimizi de ekleyelim. Gelişmeleri buradan duyurmaya devam edeceğiz, takipte kalın.

Başa dön tuşu