Hyundai’nin Hidrojenle Çalışan Kamyonundan İlk Görüntüler

Hyundai’nin ticari araç kısmı, kendi konfor alanından çıkmaktan hiçbir çekince duymuyor. Geçtiğimiz gün 8 koltuklu bir drift minibüsü tasarlayan şirket, artık ise HDC-6 Neptün adındaki hidrojenle çalışan kamyonetin tasarım imajlarını paylaştı. Araç, etraf dostu bir römork konseptiyle birlikte ekim ayının sonunda dünya çapında çıkışını gerçekleştirecek.

HDC-6 Neptün’ün dış sınırlarını gösteren imaj, aracın farları kapalıyken çekilmiş ancak kamyonetin şu anda ABD'de bulunan kamyonetlere benzemediği doğrulandı. Hyundai tasarımcılarının 1930’ların trenlerinden ilham aldığı da paylaşılan görsellerde görülüyor.

HDC-6 Neptün, 1930'ları günümüze taşıyor:

Aracın iç kısmında ise sürücüler şık bir direksiyonun başına geçecekler. Sürat göstergesi üzere şoförün muhtaçlığı olan bilgiler ise aracın ön camına dijital olarak yansıtılacak. Aracın dizaynda 'minimalizm' anahtar söz olarak seçilmiş.

HDC-6 Neptün’ün ön konsolunda rastgele bir fizikî bir düğme yer almıyor. HDC-6’nın uzun yollar için tasarlanmış olduğunu ise yan taraftaki koltuğun yatak hâline gelmesinden anlayabiliyoruz.

HDC-6 Neptün, ürettiği elektriği elektrik motorlarına yönlendiren bir hidrojen yakıt hücresi tarafından destekleniyor. Aracın teknik özellikleri ise şu an için tam olarak bilinmiyor. Hyundai, şu anda hibrit araç üretiyor lakin bu araçların hiçbirinde hidrojen kullanmıyor. Şirket, HDC-6 Neptune konseptini, 29 Ekim’de Atlanta’da kapılarını açacak olan Kuzey Amerika Ticari Araçlar Fuarı’nın açılışında görücüye çıkaracak. Bu aktiflik sırasında Hyundai’nin aracın geleceği hakkında bilgiler vermesi bekleniyor.

Başa dön tuşu