İddia: Tesla, Model X ve Model S’i Yenileyecek

Yakın vakitte, Tesla’nın birtakım modellerinde yenilikler yapacağı haberleri gündeme gelmeye başladı. Firmaya yakın olan kaynaklar, firmanın Model S ve Model X için kullanılan kesimlerde değişiklikler yapmayı planladığını belirtiyordu.

Yeni değişiklikler, çabucak her alanda kendini hissettirecek. Aracın şarj, batarya ve motoru yenilenecek.

Yenilenen arabalarda, bu yılın sonunda karşımıza çıkması beklenen üçlü motor sistemi kullanılacak. Önde daha küçük bir motor bulunacak, iki büyük motor da aracın art kısmında yer alacak. Yeni gelecek olan araçlar, Tesla’nın menzil manasında daha da ileri düzeye gelmesini sağlayacak. Aracın varsayımı menzilinin 650 kilometreye kadar yaklaşması bekleniyor.

Muhtemelen daha hafif ve daha büyük boyutlu olacak olan batarya, yüksek sıcaklıklarda test edilen bir soğutucu sistemine sahip olacak. Yeni arabalarda Tesla Supercharger V3 elektrik ağına uyumlu şarj girişleri bulunacak.

Elon Musk Model S ve Model X’in potansiyel yenilenmelerini epeyce değersiz göstermiş olsa da firma epeyce faal biçimde çalışmaya devam ediyor. Son güncellemeler ile birlikte elektrikli araba üreticisinin sedan ve SUV araçları, hem menzillerini arttırdı hem de ahenk sağlayabilen süspansiyona sahip oldu. Tahminen Tesla, yeni araçlarını Tesla pikapın tanıtımında açıklayacaktır.

Aşağıdaki görüntüde Model S ve Model X’in potansiyel gelişmeleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Başa dön tuşu