İşte Yerli Otomobilin Karizmatik İç Tasarımı Ortaya Çıktı

Türkiye bir müddettir, birinci yerli otomobile kilitlenmiş durumda. Yetkililer, yerli arabanın tanıtılacağı tarihi 27 Aralık olarak açıkladılar. Yani yarın, Türkiye'nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) önderliğinde yapılan birinci yerli araba, kamuoyu ile paylaşılmış olacak.

Türkiye'nin yerli arabası, uzun yıllardır konuşulan lakin bir türlü gerçekleşmeyen bir proje. Görünen o ki bu kere her şey tamam ve yerli araba, yarın prestijiyle gün yüzüne çıkmış olacak. Hususla ilgili olarak TOGG, bir Twitter hesabı açtı ve birkaç gündür saat 14:30'da yerli arabayla ilgili küçük ayrıntıları ortaya koyan kimi paylaşımlar yapıyor. Dün yapılan paylaşımla yerli arabanın ön ızgaralarında yer alacak lale detayı ortaya çıkmış ve biz de bunu sizlerle paylaşmıştık.

TOGG, bugün yine bir Twitter paylaşımı yaptı ve yerli arabayla ilgili yeni bir ayrıntısı daha ortaya çıkardı. O denli ki TOGG, yeni paylaşımıyla yerli arabanın tamamen elektrikli olacağını ve bu motora ilişkin bataryaların aracın altında yer alacağını göstermiş oldu.

Yerli arabanın SUV tipinde bir araç olacağı esasen uzun vakittir biliniyor. TOGG'un bugün yaptığı Twitter paylaşımı da bu bilgiyi destekler nitelikte. Zira Twitter paylaşımında yer alan yerli arabanın genel sınırları, aracın SUV tipinde olduğunu açıkça ilan ediyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, sizleri TOGG'un bugün yaptığı Twitter paylaşımıyla buluşturalım.

İşte yerli arabayla ilgili yapılan yeni paylaşım

Yerli arabanın Türkiye ile ile buluşması için artık son 24 saat içerisine girmiş bulunmaktayız. Yarın yapılacak açıklamalarla ve resmi merasimle birlikte Türkiye, yıllardır beklediği arabasına nihayet kavuşmuş olacak. Yerli arabayla ilgili olarak sorulan soruların başında ise bu aracın fiyatının ne olacağı ve ne vakit satın alınabileceği geliyor. Görünen o ki bu soruların karşılıkları da yarın itibarıyla açığa çıkmış olacak.

Güncelleme: TOGG, yerli arabanın içinden birinci fotoğrafı paylaştı!

Biz bu haberimizi hazırladığımız sırada Türkiye'nin Arabası Twitter hesabı beğenilen bir sürpriz yaptı ve saat tam 14:53'te yerli araba ile ilgili bir görsel daha paylaştı. Kelam konusu görsel, yerli arabanın iç yer dizaynına kısıtlı da olsa bir birinci bakış atmamızı sağlıyor. Görünüşe nazaran yerli araba, günümüzün çağdaş arabalarından hiçbir eksiği olmayacak halde şoförlerle buluşacak.

Başa dön tuşu