Lamborghini Huracan Performante İçin Yapılan Askeri Tasarım

Üst kuruluşu Audi olan Lamborghini’nin Lamborghini Huracan Performante aracı fabrikadan da hayli güçlü bir biçimde çıkıyor fakat R1 Motorsports takımı bu araca, askeri dizayna sahip olan yeni bir üslup kazandırdı.

Askeri bir tasarım benimsenmesi sebebiyle araçtaki en bariz değişiklik, mat askeri yeşil renk ve bu rengin, Lamborghini’nin agresif, köşeli çizgilerine başka bir estetik katmış olması. Pekala, Huracan Performante’nin özellikleri neler?

Lamborghini Huracan Performante

Daha sert bir görünüş elde edilmesi için Vorsteiner’den karbon fiber gövde kiti kullanılmış. Ayrıyeten tekerleklerin önünde ön rüzgâr deflektörü yer alıyor. Kaputun üstünde bir çift havalandırma yer alıyor. Tekerleklerin üstündeki havalandırma deliklerinin yanı sıra yeni ve farklı ön çamurluklar da görülüyor.

Araçta, şirketin Polished Gloss Man Bronze ismini verdiği 10 jant telli ADV10 Track Spec CS Series tekerlekler kullanılıyor. Ön tekerleğin ölçüsü 50 x 24 cm, art tekerleğin ölçüsü ise 53 cm x 31,75 cm. Güç transfer mekanizmasındaki tek değişiklik ise egzozda bulunuyor. R1 Motorsports, egzozu öbür bir satış sonrası hizmet şirketinden almak yerine kendisini oluşturmuş.

Huracan Performante’de 5,2 litre, 630 beygir gücünde, 600 torkluk V10 motor yer alıyor. Araçta çift kavramalı yedi vitesli şanzıman bulunuyor. Huracan Performante, saatte 100 km’ye yalnızca 2,9 saniye üzere bir vakitte çıkabilirken, saatte 325 km’ye kadar ulaşabiliyor.

Araçta tüm bunlara ek olarak ön ve art tarafında bastırma kuvvetini ayarlayabilen etkin aerodinamik sistem bulunuyor. Aracın fabrikadan çıkış fiyatı, 274 bin 390 dolar (1,5 milyon TL) lakin üstteki örnekteki üzere özel dizaynlarda bu fiyat, çok daha yükseklere çıkabiliyor.

Başa dön tuşu