Tesla, Tam Otonom Sürüş Özelliğinin Fiyatında Artışa Gitti

Tesla'nın en tanınan özelliklerinden biri olan tam otonom sürüş özelliğine Ağustos ayında bir artırım gelmesi bekleniyordu, lakin bir müddettir daima erteleniyordu. Artık ertelenmelerin sonu geldi ve fiyat artışı bu ay yaşanacak. 1,000 dolar düzeyinde olacak olan bu fiyat artışı, özelliğin fiyatının üzerine 1,000 dolar daha ekleyecek.

Tesla, bir aracı sattığında içerisinde Otomatik Pilot özelliği ile birlikte satıyor. Lakin bu özelliği kâfi bulmayıp yükseltmek isteyen kullanıcılarına Şerit Değiştirme ve Tam Kendi Kendine Sürüş özelliklerini satın almak isteyen kullanıcılara bu özellikleri 6,000 dolar fiyat etiketiyle birlikte satıyor. Ayrıyeten bu özelliği satın alan kullanıcılar otomatik pilotu yönlendirebilme, otomatik park ve yeni yazılım güncellemesi ile birlikte gelen aracı istediğiniz yere çağırma özelliklerine de sahip olabilecekler.

Fiyatı ne kadar olacak ve neler sunacak:

Tesla Smart Summon özelliği, yani aracı istediğiniz bir yere çağırma özelliği gelene kadar tam otonom sürüş özelliğinde fiyat artışı yapmama kararı almıştı. Yeni yazılım güncellemesi ile birlikte bu özellik Eylül ayı sonlarına doğru araçlara eklendi. Elon Musk ise attığı tweetle birlikte 1 Kasım'dan itibaren tam otonom sürüş özelliğinin 7,000 dolar fiyat etiketine sahip olacağını açıkladı.

Kullanıcıların ise yalnızca Smart Summon özelliği için araca ekstra olarak bu fiyatı ödemek isteyip istemeyecekleri meçhul. Her ne kadar Tam Kendi Kendine Sürüş özelliği olarak isimlendiriliyor olsa da aracın özellikleri tam olarak özerk hale gelmiş durumda değil. 4. düzey olarak isimlendirilen düzeye ulaşıldığı vakit bu özellikler büsbütün özerk ve otonom hale gelmiş olacak. Ama şu anda Tesla'nın otonom yetenekleri öbür rakip firmalara kıyasla çok önde olduğunu görebiliyoruz.

En Şimdiki Haberler
  1. Android İşletim Sistemini Bugünlere Getiren 10 Özellik

  2. OnePlus CEO’su Pete Lau, OnePlus 8’in 5G İle Geleceğini İma Etti

  3. The Elder Scrolls Online’ın Gelecek Yıllarda da Güncelleme Alacağ…

  4. BİM, Aktüel Kampanyasıyla Önümüzdeki Hafta HP Notebook Satacak

  5. Ürünlerin Tüm Bilgilerini Gösteren Barkod Okuyucu Uygulamalar

  6. İskoçya, Plastik Kulak Temizleme Çubuklarını Yasakladı

  7. Chrome, Görme Engelliler İçin Manzaraları Tanımlarken Yapay Zeka…

  8. Oyun Dünyasında Bu Hafta Yaşanan En Dikkat Alımlı Gelişmeler

  9. macOS Catalina’daki Apple Mail Kusuru Bilgi Kaybına Sebep Oluyor

  10. En İşe Fayda İngilizce Öğrenme Programları ve Uygulamaları

Başa dön tuşu