Marco Polo Kamp Karavanı, Kamplara Yeni Bir Boyut Getiriyor

Alman otomotiv sanayisinin önde gelen isimlerinden Daimler, Mercedes-Benz Marco Polo modeli kamp karavanını bu hafta gerçekleşen 2020 Caravan Motor and Tourism (CMT) etkinliğinde tanıtmıştı. Karavanın sahip olduğu üst seviye Mercedes-Benz Advanced Control (MBAC) arayüz modülü sayesinde kullanıcılar, aracın birçok özelliğini akıllı telefonlarından faydalanarak kullanabiliyorlar. Arayüzün kullanıcılara sunduğu birçok kolaylık bulunuyor ve Mercedes, Marco Polo aracıyla kamp sevdalılarına orijinal tecrübeler yaşatmayı umut ediyor.

Gelin, MBAC’nin sağladığı özellikleri daha yakından inceleyelim:   

  • Temiz su ve gri su depolarını denetim edebilirsiniz.
  • Yedek bataryanın şarj düzeyini denetim edebilirsiniz.
  • Yedek ısıtıcının düzeyini denetim edebilir, geceleri sıcaklığı düşürmek istediğinizde zamanlayıcı kurabilirsiniz.
  • Soğutucu kutunun ısısını denetim edebilirsiniz.
  • Elektrikle çalışan açılır tavanı açıp kapatabilir, üst yahut aşağı hakikat hareket ettirebilirsiniz.
  • Ses sistemine dair bütün özellikleri denetim edebilirsiniz.
  • Karavanın içindeki ışıkların parlaklıklarını ve tonlarını istediğiniz formda ayarlayabilirsiniz.

Karavanın içerisinde de 10,25 inç uzunluğunda dokunmatik ekran bulunuyor:

Karavanın içinde yer alan dokunmatik ekran da yukarıda bahsettiğimiz bütün özellikleri kontrol edebiliyor. Buna ek olarak, Mercedes’in araçlarına eklediği ‘Mercedes me connect’ hizmeti sayesinde de navigasyon ve multimedia özelliklerinden yararlanmak mümkün.

MBAC, 2020 yılının ilkbahar mevsimine yakın bir vakitte Marco Polo karavanların bir modülü haline gelecek:

Mercedes-Benz Vans’de Pazarlama Müdürü olan Klaus Maier, “2020 yılında Marco Polo kamp karavanlarına eklenecek olan MBAC özelliği, araçların standart bir özelliği haline gelecek. Araçlara eklenen bu teknoloji sayesinde kamp hayranlarına orijinal bir rahatlık sunacağız. Böylelikle, yenilikçi adımlar atarak bu alanda başkan olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Mercedes Benz Marco Polo kamp karavanı hakkında sizin kanılarınız neler? Hayalinizdeki kampta Marco Polo aracını yanınızda ister miydiniz? Yorumlar kısmında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu