Mercedes-AMG, Sürpriz Bir Video ile GT 73 Modelini Gösterdi

Merkezi Almanya’da bulunan Mercedes-AMG, birinci olarak bağımsız bir mühendislik firması olarak çalışıyordu ve Mercedes-Benz’in ürettiği araçları performans odaklı bir formda geliştiriyordu. 1967 yılından 1999 yılına kadar bu biçimde faaliyet gösteren şirket, daha sonra Mercedes-Benz şirketinin de sahibi ve Alman otomotiv sanayisinin ileri gelen şirketlerinden birisi olan Daimler AG isimli şirket tarafından satın alındı.

Artık kendi markasına sahip olan ve bağımsız olarak Mercedes-Benz AMG markası altında kendi araçlarını üreten şirket, Mercedes-Benz şirketine oranla daha performanslı modeller geliştiriyor. Geçtiğimiz yıllarda AMG GT konsept arabasını tanıtan ve ziyadesiyle ilgi ve beğeni toplamayı başaran Mercedes-AMG, sene sonunda takımı için yayınladığı bir teşekkür görüntüsünde bu arabanın üretim versiyonu olacak GT 73’ü hayranlarına gösterdi.

Mercedes-AMG’nin yayınladığı görüntü:

Mercedes-AMG, paylaştığı görüntüsünde grubundaki herkesin ismini geçirerek hepsine tek bir görüntüde teşekkür etti. Çalışan grubu için büyük bir jest yapan Mercedes-AMG, hayranlarını da es geçmeyerek görüntünün sonunda bir imaja yer verdi. Mercedes-AMG’nin uzun müddettir üzerinde çalıştığı bilinen ve hayranlar tarafından epeyce beklenen Mercedes-AMG GT 73 modeli, şirketin paylaştığı görüntünün sonunda “Performansın geleceğini tanımlıyoruz” yazısı ile birlikte ortaya çıktı.

Mercedes-AMG’nin paylaştığı görüntü ile ortaya çıkan GT 73 modeli, AMG GT konseptinin piyasaya sürülecek versiyonu olarak tanımlanıyor. Raporlara nazaran GT 73, gücünü çift turbo 4,0 litrelik V8 motordan alacak. Yeni modelin başkalarından farkı, art aksında ekstra güç alacağı bir elektrik motoruna sahip olması.

800 beygir gücüne sahip olacak olan GT 73, 9 ileri vitese sahip bir şanzımanla gelecek. Elektrikli motorunun da sağladığı güç ile saatte 100 kilometre sürate sadece iki saniyede ulaşabilecek olan GT 73 modeli, gelişmiş bir dört çeker teknolojisi ile donatılacak. Arabanın ne vakit piyasaya sürüleceği tam olarak bilinmese de 2020 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirmesi planlanıyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu