Mercedes-Benz, Ultra Lüks Maybach GLS 600 Modelini Tanıttı

Aslen 1926’da kurulan ve merkezi Almanya olan otomotiv şirketi Mercedes-Benz, hâlihazırda hem lüks hem de spor arabalar üretiyor fakat şirket, ultra lüks modellerini Maybach markası altında piyasaya sürüyor. Daha evvel birçok sefer gördüğümüz Mercedes-Maybach S serisi arabaların yanına artık bir seri daha eklendi.

Mercedes Benz, bugün yeni ultra lüks SUV modeli olan Mercedes-Maybach GLS 600 modelini tanıttı. Enfes bir dizayna sahip olan Mercedes Maybach GLS 600, bu vakte kadar sınıfında çıkmış tüm SUV modellerinden daha lüks bir yapıya sahip üzere duruyor. Araba üreticisi, birinci kere 4,0 litrelik V8 çift turbo motorunun yanına 48 voltluk EQ Boost dayanağı ekledi.

Maybach GLS 600, lüksü arşa çıkaran tasarım öğelerine sahip:

Ultra lüks Mercedes-Maybach GLS 600 modelinin ön kısmındaki ızgaralar büsbütün krom ayrıntılarla süslenmiş. Bunun yanı sıra arabanın yan camlarının ve kapılarının etraflarında de krom ayrıntılar bulunuyor. Çift renkli bir dış kaplamaya sahip olan Mercedes-Maybach GLS 600, 8 farklı renk kombinasyonuna sahip.

Otomobilin yanında, kapı açıldığı vakit otomatik olarak açılan bir basamak bulunuyor. Bu basamaklar, büsbütün alüminyum kaplı ve kaymayı önlüyor. Basamaklar, bu biçimde araca hem lüks bir manzara katmış oluyor hem de araca binilmesini kolaylaştırıyor. Yeni Mayback GLS modelinde, elektrikli bir biçimde denetim edilebilen bir sunroof da bulunuyor.

Otomobilde ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar bulunuyor ve bu koltuklarda masaj özelliği de var. Farklı renklere sahip olan koltuklar, gergin bir yapıyla gelseler de oldukça yumuşak bir his sağlıyor.

Maybach GLS 600'de otomatik olarak hava sirkülasyonu oluşturacak sistemler yer alıyor:

Maybach GLS 600’ün GPS sistemi bir tünelin yaklaştığını rapor ederse yahut arabanın sistemi makûs bir hava kalitesi tespit ederse, otomatik olarak hava sirkülasyonu modu açılıyor ve arabanın camları kapatılıyor.

Bunun yanı sıra arabanın iç kısımlarında LED paneller bulunuyor ve bu paneller 64 farklı renk sağlayabiliyor. Bu LED paneller, arabanın koltuklarında, art konsolda ve tavanda olmak üzere üç farklı yerde pozisyonlandırılmış durumda.

Maybach GLS 600 teknik özellikleri:

Mercedes-Maybach GLS 600, ilgi alımlı lüks dizaynının yanı sıra güçlü donanım özelliklerine de sahip. 550 beygir gücüne sahip olan V8 4,0 litrelik bir motordan gücünü alan GLS 600, 0’dan 100 km/sa sürate yaklaşık 4,8 saniyede çıkıyor. 550 beygirlik motora ise 48 voltluk EQ Boost sistemi takviye oluyor ve gerekli vakitlerde motora 21 beygirlik bir katkı sağlıyor.

Otomobilin fiyat etiketi ile ilgili rastgele bir bilgi verilmemiş olsa da 2020 yılının ikinci yarısında Amerika Birleşik Devletleri pazarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ultra lüks kategorisine bir SUV modeli ekleyen Mercedes, bu alanda kendini gereğince kanıtlamış üzere gözüküyor.

Başa dön tuşu