Jessi Combs’un Hayatını Kaybettiği Kazanın Sebebi Belli Oldu

Jessi Combs, 2013 yılında katıldığı bir müsabakada 640 km/s hıza ulaşarak “dört teker üzerindeki en süratli kadın” unvanını alarak ünlü olmuştu. Combs, geçtiğimiz ağustos ayında kendine ilişkin sürat rekorunu kırmak için katıldığı hız denemesinde meydana gelen kazada hayatını kaybetti. Jessi Combs, kazada hayatını kaybettiğinde 39 yaşındaydı.

Oregon’da bulunan Harney County Şerif Ofisi, meydana gelen kazanın sebebinibüyük olasılıkla çölde bir cisme çarpılmasından kaynaklanan mekanik bir arıza” olarak açıkladı. Şerif ofisinin açıklaması, kazanın gerçekleşmesinden 2 ay sonra geldi.

Yapılan araştırmada, aracın ön tekerleğinde meydana gelen arızanın, ön tekerlek düzeneğinin çökmesine yol açtığı sonucuna varıldı. Şerif departmanı, kaza sırasında aracın 885 km/s sürate yaklaşmakta olduğunu açıkladı. Hem Harney County Şerif Ofisi hem de North American Eagle Race Team kazayı aydınlatmak için olay yerinden kanıt topladılar.

Jessi Combs’un vefat sebebi araç alev almadan evvel çarpmaya bağlı bir baş travması olarak belirlendi. Combs’un hayatını kaybettiği kazayla ilgili olarak öteki bir resmi bilgi paylaşılmadı. 

Başa dön tuşu