MKBHD, Lucid Air Sapphire’i İnceledi [Video]

Teknoloji YouTuber’ı Marques Brownlee, Lucid Air Sapphire’i inceledi. YouTuber’a göre bu otomobil, üretilen en iyi sedanlardan bir tanesi.

Teknoloji dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Marques Brownlee (MKBHD), ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Lucid’in “Air Sapphire” modelini inceledi. Oldukça dikkat çekici bir açıklama yapan YouTuber, bu otomobil için “Şimdiye kadar yapılmış en iyi sedanlardan biri. Ve dürüst olmak gerekirse, şu anda elektrikli otomobillerin zirvesindeyiz.” ifadesini kullandı.

1.234 beygir gücü ve 1.430 Nm tork değerine sahip olan Air Sapphire, sadece 1,9 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Yaklaşık 700 kilometrelik menzil değerine sahip olan otomobil, 320 km/s maksimum hızı ile de nefes kesiyor. Tabii böyle bir otomobil, sadece MKBHD için değil sıradan insanlar için de en iyiler arasında.

Lucid Air Sapphire işte böyle görünüyor

Lucid Air Sapphire

MKBHD, Lucid markasının tasarımına çok da hayran olmadığını söylüyor. Ancak Air Sapphire’de bulunan karbon fiber detaylar, yan aynalar, sportif lastikler ve jant tasarımı, YouTuber’ı mest etmiş durumda.

Lucid

Marques Brownlee’ye göre hiçbir eksiği olmayan otomobil, kelimenin tam anlamıyla kusursuz. Ancak bize göre bu otomobilin çok ciddi bir kusuru var. O da fiyatı. Lucid Air Sapphire, tam 250 bin dolar değerinde bir otomobil. Hâl böyle olunca zaten bu araçtan beklentiler oldukça yüksekti. MKBHD tarafından yapılan inceleme, beklentilerin karşılandığını gözler önüne seriyor.

Kendi Suyunu ve Elektriğini Üretebilen, Tesla Cybertruck’tan Esinlenmiş Lüks Karavanla Tanışın: CyberTrailer

MKBHD’nin Lucid Air Sapphire inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu