Nismo, Nissan GT-R’ın Aşırı Pahalı Body Kit’ini Tanıttı

Japonya merkezli araba üreticisi Nissan’ın performansıyla göz dolduran arabası Nissan GT-R, muhteşem araba katili olarak da anılıyor. Stok performansı bile piyasadaki neredeyse tüm muhteşem arabaları silip süpürmeye yetecek olan GT-R’ın yüksek derecede modifiye edilebilen motoru, arabanın performansının çok daha üst düzeylere çıkabilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra arabanın standart görünümü de epey ilgi çekiyor.

Nissan’ın modifiye ve performans odaklı alt şirketi olan Nismo, Nissan GT-R’ı yenilemeye karar verdi ve ortaya hem manzarası hem de fiyatı göz dolduran bir şaheser çıktı. Nismo, Nissan GT-R modelini yenileyerek iki farklı versiyon tanıttı. 35GT-RR olarak tanıtılan kit; otomobile yeni tamponlar, çamurluklar, kaput, art difüzör ve dev art kanat seçeneklerini getirdi. Arabası adeta bir yarış arabası yapan bu body kit'in fiyatı, arabanın standart versiyonu ile yarışıyor.

Tamamen karbon işlemeli versiyonu ikinci el bir Nissan GT-R fiyatına satılıyor:

Nismo, Nissan GT-R modeli için çıkardığı body kit'i iki farklı versiyon olarak piyasaya sürüyor. Body kit'in cam elyafından yapılan versiyonu, 33.840 dolar (201.096 TL) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Bir müşteri büsbütün karbon işlemeli body kit versiyonunu satın almak isterse bu fiyat bir anda 73.570 dolara (437.194 TL) fırlıyor. Bu da büsbütün karbon işlemeli Nismo body kit'ini satın almak isteyen bir müşterinin ikinci el bir Nissan GT-R fiyatını gözden çıkarması gerektiği manasına geliyor.

Sıfır model bir Nissan GT-R’ın 110 bin dolar (653.672 TL) olduğu göz önüne alındığında, sıfırdan büsbütün karbon işlemeli body kit'e sahip Nissan GT-R yapmak istiyorsanız yaklaşık 187 bin dolar (1.111.266 TL) harcamanız gerekiyor. Nissan GT-R Track Edition’ın üzerine katmak istiyorsanız 219.110 dolar (1.302.051), GT-R Nismo’ya sahip olmak istiyorsanız ise yaklaşık 284.310 doları (1.689.597 TL) gözden çıkarmanız kaide.

Başa dön tuşu