Nissan GT-R, Tırmanma Yarışları İçin Modifiye Edildi

Devasa kanatlara sahip arabaların yarıştığı tırmanma yarışları, dünya genelinde birçok yarış takımının standart arabaları adeta birer canavara dönüştürmesini sağlıyor. Yarışlar için geliştirdiği araçlarla dikkat çeken Franco Scribante Racing Grubu, Nissan'ın 41 saniyede 322 km/sa sürate ulaşabildiğini açıkladığı GT-R modelini tırmanma yarışları için modifiye etti.

Nissan GT-R'ı tabiri yerindeyse kanatlandıran takım, yaptığı dizaynla beğeni toplarken performans manasında da aracı adeta yenilmez bir hâle getirdi. Arabaya alışılmışın dışında görünüşe sahip çift katlı bir kanat ekleyen Franco Scribante Racing, yüksek süratte dengeyi korumak için aracın kimi noktalarına da küçük dokunuşlar yaptı.

Gerçekleştirilen değişiklikler sonrası aracın 1.600 beygir gücüne ulaşabildiğini açıklayan grup, aracın standart versiyonunun 620 beygir gücünde olduğunu düşünürsek çok yeterli bir iş çıkarmış üzere görünüyor. Bu gücü elde etmek için araçta hangi performans iyileştirmelerinin yapıldığını açıklamayan Franco Scribante Racing, geliştirdikleri aracı birçok farklı ülkede tırmanma yarışlarına sokmayı hedefliyor. Modifiyeli Nissan GT-R'ın nasıl bir yarış performansı göstereceğini önümüzdeki günlerde daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu