Nissan’ın Elektrik Motorlu Modeli ‘Leaf’ 2020’de Türkiye’de

Japonya merkezli otomotiv devlerinden bir tanesi olan Nissan, tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de ağır ilgi gören araba markalarından bir tanesi. Geçtiğimiz aylarda Nissan, ülke pazarlarındaki elini güçlendirmek gayesiyle tekrar yapılandırma yoluna gitti. Yine yapılandırma kapsamında Nissan, ortalarında Türkiye'nin de olduğu dokuz ülkenin genel müdürlük koltuğuna Emre Doğueri'yi oturttu. 

Şimdi ise Doğueri, otomotiv basını ile bir ortaya gelerek bölümle ilgili çok kıymetli açıklamalarda bulundu. Hem geçmiş hem de gelecek periyotlardaki planlamalarına dair açıklamalarda bulunan Doğueri, ilerleyen devirlerde Nissan Türkiye ailesine iki yeni arabanın ekleneceğini açıkladı.

2018 yılını SUV segmentinin başkanı olarak tamamladıklarını ve 2019 yılında da liderliklerini pekiştirdiklerini tabir eden Doğueri, Nissan Türkiye olarak önümüzdeki devirlerde elektrik motorlu araç segmentinin de önderi olmak istediklerini söyleyerek çalışmalarını bu doğrultuda yürüteceklerini açıkladı. Doğueri'nin açıklamalarına göre elektrik motorlu araba sektöründe Avrupa önderi olan “Nissan Leaf”, önümüzdeki yıl Türkiye'ye gelecek.

Nissan Leaf'le ilgili “2020’yi LEAF yılı ilan ettik. Önümüzde ki sene Türkiye’ye getirme planlarımız var, bugünkü kurallar altında elektrikli araç pazarının katiyen başkan markası olacağız. Türkiye’de Leaf’in testlerini gerçekleştirdik ve şu an son ayrıntıları çalışıyoruz.  Aracımız kendini dünyada ispatlamış durumda, 40 ve 60 kw'lik iki adet pil tipi mevcut, menzili 170 km’den başlıyor, 450 km’ye kadar çıkıyor.” diyen Doğueri, aracın Türkiye'ye 99 beygir gücünde ve otomatik vitesli olarak geleceğini söz etti.

Nissan'ın kent aracı Micra ile ilgili de açıklamalarda bulunan Doğueri, yenilenen Nissan Micra'nın ekim ayı prestijiyle Türkiye pazarına giriş yapacağını duyurdu. Ayrıyeten ilerleyen devirlerde yenilenen Juke modeli de Nissan Türkiye'nin eser gamına eklenecek.

Nissan'ın 26 yıldır Türkiye'de etkin olarak hizmet verdiğini açıklaya Doğueri, müşterilerinin kendilerine duydukları inancı sarsmadan yollarına devam edeceklerini açıkladı.

Başa dön tuşu