Volkswagen’in Logosu Değişti: İşte Yeni Logo

Alman araba devi Volkswagen, geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yaparak 12-22 Eylül tarihleri ortasında düzenlenecek olan IAA Milletlerarası Araba Fuarı'nda yeni arabası “ID.3″ü tanıtacağını ve şirketin yeni logosuyla ilgili açıklamalarda bulunacağını açıklamıştı. Şirket artık, yeni logosunu tüm dünyaya duyurdu.

Elektrik motorlu araç sektörünün gelişmesiyle birlikte araba devleri, büsbütün elektrik motoruna sahip olan yahut hibrit (hem petrol türevi yakıt hem de elektrik enerjisi) modelleri üretmeye başladılar. Tüketiciler tarafından da ağır ilgi gören elektrik motorlu arabalar, şimdi tam olarak kendilerini ispatlamamış olsalar da düşük güç tüketimleri ve sağladıkları teknolojik yeniliklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyorlar. Rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen Volkswagen de elektrik motorlu modeli ID.3'le bu akıma ayak uydurmak istiyor. Aslına bakacak olursak şirketin logo değişikliğine gitmesinin altında yatan sebep ID.3'ün ta kendisi.

Volkswagen tarafından yapılan açıklamalara nazaran şirket, bugüne dek üç büyük ihtilal geçirdi. Bunlardan birincisi Volkswagen'in en klasik modeli “Beetle”, ikincisi varsayım edebileceğiniz üzere “Golf”, üçüncü devrimse elektrik motorları. Hem yeni teknolojilerin hem de araba kesimine yeni bir bakış açısına neden elektrik motorlu araba periyoduna giriş yapan araba devi, logosunu da bu yüzden değiştirmiş durumda.

Otomobil devinin daha evvelki yaptığı açıklamalarda yeni logonun daha sade ve daha kullanışlı olacağını, iki boyutlu bir yapıyla geleceğini ve hem günlük hayatta hem de internet ortamında bu logonun kullanımının ziyadesiyle kolay olacağını açıklamıştı. Volkswagen'in yeni logosu, daha evvel yapılan tüm açıklamaları karşılıyor. Dilerseniz artık, Volkswagen'in yeni logosuna bir bakış atalım.

Aslına bakacak olursak araba devinin yeni logosu, mevcut logonun düz çizgilere sahip bir biçimi. “W” ve “V” harflerinin sabit kaldığı logoda yazı formunun ve dairesel yapının az da olsa değiştiği açıkça görülebiliyor. Ancak bu logonun altında yatan manalar, Volkswagen için çok büyük yenilikler ve değişiklikler manasına geliyor. 

Volkswagen'in yeni logosu birinci olarak karşımıza, ID.3 modelinde çıkacak. ID.3'ün akabinde Volkswagen, dünya genelindeki satış noktaları ve yetkili servislerinde yeni logonun kullanımına başlayacak. 2020 yılının ortalarına geldiğimizdeyse tüm Volkswagen modelleri, araba devinin yeni logosunu kullanmaya başlamış olacak. 

Başa dön tuşu