Tesla’ya Rakip Olacak BMW i4, Test Edilirken Görüntülendi

Otomobil dünyası elektrikli otomobil kesiminde kıyasıya yarışır hale geldi. Daha evvel hiçbir markanın araba sanayisinde beceremediği kadar tesir oluşturan Amerikan araba üreticisi Tesla'nın da kesimde önder olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden birçok marka Tesla'ya meydan okumak için kendi dövüşçülerini ortaya koyuyor. Esaslı bir marka olan BMW de bu markalardan biri. Alman firma, Tesla’ya rakip olacak yeni aracı BMW i4'ün dört kapılı sedan versiyonu test sırasında kameralara yakalandı. İmajlarda görüldüğü üzere BMW i4 sedan, Tesla Model 3 ile çabucak hemen birebir boyutlarda.

Araç, birçok kişinin sevdiği fakat pazarda gerçek manada tesir yaratamayan garip görünümlü i3’ün devamı niteliğinde. Fakat i3’ten fazla daha çok BMW 4 Serisi’nin tasarım izlerini taşımakta, ki bu da hoş bir şey. Böylelikle araç daha şık ve sportif bir görünüme sahip oluyor. Bugünlerde sedan araç arayanların istediği şey de bu görünüm.

Ortalıkta BMW i4 ile ilgili çok fazla bilgi bulunmuyor. Fakat i3’e kıyasla epeyce fazla menzil artışı bekleniyor. Hatta BMW üzere bir şirketin sahip olduğu kaynaklar ile kimi Tesla modellerinin menzillerini geçmeyi başarmasına şaşmamak gerek. BMW en az 600 km menzile sahip olacağını söylüyor. Lakin bu sayı otomobil piyasaya çıkmadan evvel epey artacaktır.

Aracın içi klasik BMW dizaynından uzaklaşmayacak. 2020 BMW 3 Serisi'nde bulunan iç dizayna benzeri bir dizayna sahip olacak üzere duruyor. Tesla’nın kocaman dokunmatik ekranı epeyce şık duruyor olabilir. Lakin piyasadaki birçok şirket klâsik dizaynını bir anda kenara bırakmak istemiyor.

Elektrikli arabanın ne vakit satışa çıkacağı hakkında ise şimdi bir bilgi yok.

Başa dön tuşu