Opel, 2019 Model Corsa’nın Özelliklerini Duyurdu

Peugeot Societe Anonyme (Groupe PSA) çatısı altında Peugeot, Citroen üzere markalarla birlikte bulunan Opel, Corsa’nın muhteşem küçük modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Alman araba üreticisi, aracın elektrikli sürümü Corse-e ile birlikte F kod ismine sahip kuşağının içten yanmalı motor taşıyan seçeneklerini de kullanıcılarına tanıttı.

Tasarım konusunda Corsa-e’ye epey benzeyen Corsa F’in yeni neslinde akaryakıtlı ve dizel seçenekleri de yer alacak. Aracın giriş düzeyinde 75 beygir güç üreten ve turbo özelliği bulunmayan 1.2 PureTech ünite de yer alacak.

5 ileri manuel şanzımanla eşlenecek bir atmosferik ünite bulunacak olan bu aracın tartısı ise şoför hariç yalnızca 980 kilogram. Öbür motor seçenekleri ortasında turbo dayanaklı, 1,2 lt hacimli, PureTech akaryakıtlı ünite türevleri bulunuyor. EAT8 isminde, tam otomatik 8 ileri vites kutusu bulunan araçlar ise 110 beygir, 205 Nm tork yahut 130 beygir, 230 Nm tork sunuyor. 130 beygirlik versiyonun 0’dan 100 km’ye çıkması mühleti 8,7 saniye.

Opel, Astra ve Insignia modellerinde kullandığı LED matrix ön farlarını Corsa’da da kullanıcılarına sunacak. Seçenekler ortasında yer alan adaptif farlarda 8 LED bulunacak. Ayrıyeten aydınlatma kümesi, ön tarafta bulunan kamera sayesinde ışık şiddetini ayarlayarak karşıdan gelen şoförlerin gözünün alınmasının önüne geçecek.

İlerleyen süreçte performans odaklı olan GSi ve OPC sürümlerinin de piyasaya sürülmesi beklenirken yeni Opel Corsa Edition, Elegance ve GS Line paketleriyle satışa sunulacak.

Başa dön tuşu