Yeni Audi S8’in Etkileyici 0-100 km/s Hızlanma Süresi

Audi, Sport'un daha fazla SUV modele yöneleceğini açıklasa da, uzun ve süratli sedan arabalardaki deneyimini sergilemeye devam ediyor. Yeni Audi S8, dizel A8 modeliyle karşılaştırıldığında o kadar da farklı görünmeyebilir ancak yeni arabanın en büyük sırrı, kaputun altındaki çift turbolu, 4.0 litrelik V8 motoru.

Yeni Audi S8, Avrupa'daki dizel motorlu kimi S modellerinden farklı olarak benzinle çalışıyor. Audi, yeni arabanın 0-100 performansının 3,8 saniye olduğunu açıklasa da, yapılan testlerde Navarra Blue Metallic modeli Vbox performans cihazında 3.57 saniyelik performans gösterdi. Şoförsüz ağırlığı 2.230 kilogram olan bir araba için epeyce etkileyici bir sayı. Ayrıyeten aracın çift turbolu, 4.0 litre V8 motorunun 563 beygir gücü ve 800 Nm tork üretebildiğini belirtelim.

Audi tarafından bu yıl tanıtılan diğer S model otomobillerin tersine, S8'in art tarafında çift olarak iki yana pozisyonlandırılmış toplam 4 egzoza sahip olması dikkat çekiyor. Ayrıyeten yeni 5 kollu jantları ve ön kısmında bulunan geniş hava ızgarası ile bir “S” modeli olduğunun sinyallerini veriyor. Yeni araba, dış görünümü prestijiyle yüksek performanslı bir sedan olduğunu hissettiriyor.

2020 Audi S8, sadece uzun dingil uzaklığına sahip modelin piyasaya sürüleceği ABD'de 129.500 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Ayrıyeten aracını kişiselleştirmeyi sevenler için gece görüş sistemi, tam deri paketi ve 23 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi üzere özelliklerin yer aldığı yaklaşık 50.000 dolarlık ek paket de bulunacak.

2020 Audi S8 Görüntüsü:

Başa dön tuşu