Otokar’dan Ukrayna’ya doğalgazlı KENT teslimatı

Türkiye’nin başkan otobüs markası Otokar ihracatta sürat kesmiyor. 50’den fazla ülkede 35 binden fazla otobüsü ile milyonlarca yolcuya konforlu, inançlı seyahat imkânı sunan Otokar, yeni teslimatını Ukrayna’nın Vinnitsa kentine yaptı. Vinnitsa Ulaşım şirketi tarafından alınan 10 adet doğalgazlı Otokar Kent CNG, gerçekleştirilen merasimle hizmete girdi.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, ürettiği otobüslerle ihracat pazarlarında büyümeye devam ediyor. Fikri mülkiyet hakları kendisine ilişkin otobüsleriyle Romanya’dan İspanya’ya, İtalya’dan Almanya’ya, Fransa’dan Belçika ve Sırbistan’a kadar dünyanın 50’yi aşkın ülkesinde toplu ulaşıma yeni bir soluk getiren Otokar, yeni ihracatını Ukrayna’nın Vinnitsa kentine yaptı.

Tarihi yapısıyla bugüne kadar 6 sefer Ukrayna’nın en yaşanılabilir kentleri sıralamasında üst sıralarda yer alan Vinnitsa’nın toplu ulaşımdaki yeni gözdesi Otokar’ın Kent otobüsleri oldu. Vinnitsa Ulaşım şirketi tarafından alınan 10 adet doğalgazlı Otokar Kent CNG düzenlenen merasimle teslim edildi.

Ulaşımda çevreci bir dönüşüm için alınan araçlar için düzenlenen teslimat merasimine Vinnitsa Belediye Lideri Serhii Morhunov’un yanı sıra Belediye Lider Yardımcısı, Vinnitsa Ulaşımdan Sorumlu Genel Müdürü, Vinnitsa Ulaşım şirketi Genel Müdürü, Otokar Bayii Çağdaş Trucks yetkilileri ve Otokar’dan Ticari Araçlar Milletlerarası Pazarlama ve Satış Yöneticisi Hakan Bubik, Ticari Araçlar Memleketler arası Pazarlama ve Satış Küme Yöneticisi Aydın Özgür katıldı.

Düzenlenen merasimde Ukrayna ulaşımında Otokar’ın tercih edilmesinden ötürü memnunluk duyduklarını belirten Otokar Ticari Araçlar Memleketler arası Pazarlama ve Satış Yöneticisi Hakan Bubik, “Şehirlerin toplu ulaşım dönüşümünde tercih edilmekten ve çevreci ulaşıma katkı sağlamaktan memnunuz. Vinnitsa Ulaşım şirketinin talepleri doğrultusunda özel olarak ürettiğimiz Kent CNG otobüslerimiz, geniş iç hacmi ve üstün özellikleriyle kentin toplu taşıma hizmetlerinde eşsiz konfor sunacak” açıklamasını yaptı.

Kent otobüsleri, çağdaş iç ve dış imajı, çevreci motoru, alçak taban girişi, yüksek yolcu kapasitesi, üstün yol tutuşu ve güçlü klimasıyla dikkat çekiyor. ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistem ile azamî güvenlik sunan araç; tıpkı vakitte toplu ulaşımda üst seviye konfor vadediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu