PETRONAS, IVECO ile ticari elektrikli araçlar için sürdürülebilir sıvıları tasarlıyor

PETRONAS, ticari otomotiv sanayisi için performansı en üst seviyeye çıkarmak ve sürdürülebilir tahlilleri geliştirmek için IVECO ile birlikte tasarlanan Iveco’nun yeni sıfır emisyonlu eDAILY araçları odağında tasarladığı elektrikli araç sıvılarıyla IVECO ile olan tarihi iştirakini güçlendiriyor.

1975 yılından bu yana otomotiv inovasyonu ve dayanıklılığa odaklanan iki sanayi başkanı ortasında devam eden uzun vadeli iş birliği, IVECO şoförlerinin gereksinimlerini karşılamak için binlerce saat süren ortak mühendislikle üretilen üstün nitelikli elektrikli araç sıvılarının üretilmesiyle devam ediyor. Bu yeni elektrikli araç sıvıları, hem PETRONAS hem de IVECO’nun sürdürülebilir bir geleceğe ulaşma konusundaki ortak amacına ışık tutuyor.

Iveco’nun ikonik modeli DAILY‘ araçlarının ’elektrikli ikizi‘ olarak tanımlanan eDAILY, kuvvetli vazifeler de dahil olmak üzere tüm ticari araç kullanım uygulamalarını kapsıyor. Yeni elektrikli araç, nakliye araçlarının sıfır emisyon gayelerine ulaşmasında kıymetli bir katkı sağlıyor ve araçların daha uzun ömürlü olması için performans artıran sıvılarla destekleniyor.

PETRONAS Iona Integra Plus, sistemin dayanıklılığını sağlarken yağın çalkalanmasından kaynaklanan kayıpları azaltmak için eDAILY e-Transfer (elektrikli şanzıman) kutusuna özel olarak tasarlanmıştır. Bu, standart sıvılardaki daha yüksek viskozitelerle karşılaştırılabilir ve yüksek sıcaklıklarda bile eksiksiz oksidasyon özellikleri sunuyor. PETRONAS Iona, çağdaş, üst seviye elektrikli araçlar için kusursuz optimize edilmiş bir performans ve dayanıklılık sunuyor.   

eDAILY araçları, verimliliği en üst seviyeye çıkarmak ve en son yönetmelik ihtiyaçlarını karşılamak için hafif ve ağır hizmet araçları da dahil olmak üzere tüm IVECO aksları için geliştirilmiş bir SAE 75W -85 aks yağı olan PETRONAS Tutela Axle 900 HD’yi de kullanacak.

PETRONAS EMEA Bölge Yöneticisi Domenico Ciaglia, “ Uzun ve kuvvetli seyahatleri tercih eden pek çok IVECO şoförü için rakipsiz performansın hayati ehemmiyet taşıdığını biliyoruz. IVECO’nun yeni eDAILY elektrikli araçları için PETRONAS Iona ve Tutela eserleri, iki şirket ortasındaki iş birliğinin kıymetli bir göstergesi. İnovasyon, ortak mühendislik ve iş birliklerindeki ortak gayretlerin, otomotiv sanayisi için daha sürdürülebilir bir gelecek yaratılmasına katiyetle katkıda bulunacağını söylemek mümkün görünüyor.”

Birlikte geliştirilen araç sıvıları, IVECO şoförlerine yarar sağlayan, araçlarının her vakit işler halde kalacağını ve en yüksek sanayi standartlarına nazaran performans göstereceğini garanti eden PETRONAS ve IVECO ortasındaki otuz yıllık iş birliğinin en yeni örneği olarak dikkat çekiyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu