Porsche Taycan Cross Turismo Görüntülendi

Porsche Taycan piyasaya çıktığı günden itibaren önemli ses getirmeyi başardı. Taycan, ünlü spor araba üreticisinin birinci elektrikli arabası olmasının yanı sıra yüksek performansıyla rekor kıran epey güçlü bir spor otomobil imajı sunmaya devam ediyor.

Tabii bu muvaffakiyetten sonra Porsche, yalnızca Taycan ile durmaya niyetli değil. Stutgart merkezli araba üreticisi, Taycan’ın öteki varyantlarını da geliştirmeye devam ediyor. Artık Taycan’ın yeni versiyonlarından birisi olan Taycan Cross Turismo, Nürburgring’de casus fotoğrafçılar tarafından görüntülendi.

Taycan Cross Turismo'yu bir YouTuber açığa çıkardı:

YouTuber Carspotter Jeroen tarafından görüntülenen Taycan Cross Turismo, tasarım sınırlarını gizlemek için siyah bir bantla kaplanmış durumda. Bu kaplama kâfi olmamış olacak ki özel olarak farlarda da siyah bantlar kullanılmış. İmgelerde görülen aracın egzozu sizi yanıltmasın zira bu egzozlar düzmece. Büsbütün elektrikli olacak araçta rastgele bir egzoz bulunmayacak. Art camdaki sarı yuvarlak etiket ise muhtemelen bu camın kullanılmayacağını gösteriyor.

Jeroen’in paylaştığı görüntüde da görülebileceği gibi Taycan Cross Turismo, pistte adeta gövde gösterisi yapıyor. Bu performans bizi büsbütün elektrikli olan bu arabanın nasıl bu kadar güçlü olduğu konusunda epeyce şaşırtıyor. Şu anda Taycan Cross Turismo ile ilgili bilgiler, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olması dışında hayli az. Taycan'ın bu varyantının, sedan versiyonunun performansını geçmesi daha olası duruyor ancak performans farklı büyüklükler ve ağırlıklar nedeniyle doğal olarak iki araçta da farklı olacaktır. Bununla birlikte Taycan Cross Turismo’nun yapabilecekleri konusunda ortaya çıkan bilgiler heyecan verici.

Taycan Cross Turismo'nun ortaya çıktığı görüntü:

Başa dön tuşu