Porsche, Taycan’ın ‘Ucuz’ Versiyonu Olan Taycan 4S’i Tanıttı

Porsche, büsbütün elektrikli birinci modeli olan Taycan'ı, birinci basamakta Taycan Turbo versiyonuyla piyasaya sürmüş, ardından daha da güçlü bir Taycan Turbo S modeli gün yüzüne çıkarmıştı. Otomotiv devi artık de LA Auto Show 2019'da Taycan'ın daha ucuz yeni versiyonu olan Taycan 4S'i tanıttı.

Porsche Taycan 4S, Turbo ve Turbo S modellerinin taban versiyonu niteliğinde karşımıza çıkıyor. Bu yeni model, en az 522 HP beygir gücüne sahip ve daha evvel tanıtılan Performance Battery Plus paketiyle 563 HP'ye kadar çıkabiliyor. Araç, her iki yapılandırmayla da 0-100 km/s hıza 3,8 saniyede ulaşabiliyor. Yani uygun fiyatlı temel bir model olmasına karşın başka üst versiyonlara nazaran performans manasında pek de geri kalmıyor diyebiliriz.

Porsche, Taycan 4S'in WLTP (Dünya Genelinde Uyumlu Yeni Test Prosedürü) standartlarına göre 405 km menzile erişebildiğini belirtti. Performance Battery Plus paketi (225 kW yerine 270 kW güç sunan) bu menzili 462 km'ye kadar artırıyor. 

Taycan 4S, amiral gemisi kardeşlerinin aksine 19 inçlik jantlar, siyah yan, art ve ön eşikler sunuyor. Bununla birlikte iç tasarımı öteki modellerle birebir olan 4S, dijital gösterge panelinin yanı sıra 10,9 inçlik bilgi-eğlence ekranı ve isteğe bağlı bir yolcu ekranı içeriyor. Araçta 21 inçlik özel jantlar ve daha büyük batarya paketi üzere çeşitli ek seçeneklerin yer aldığını da belirtelim.

Porsche Taycan Turbo, ABD'de 151.000 dolarlık bir başlangıç fiyatıyla piyasaya sürüldü. Turbo S versiyonunda bu fiyat 185.000 dolara yükseliyor. Yeni tanıtılan ucuz model Taycan 4S ise 103.800 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Performance Battery Plus modelinin fiyatı ise 110.380 dolara kadar çıkıyor.

Başa dön tuşu