Zırhlı Audi RS7, Saatte 325 Km’ye Ulaşıyor

AddArmor'un kaplamasını yaptığı Audi’nin Avrupa B4 düzeyi müdafaaya sahip APR ayarlı zırhlı aracı RS7, saatte tam 325 km sürate çıkabiliyor. Aracın 4 litre çift turbolu V8 motoru, 760 fren beygir gücü ve 800 lb tork gücü için düzenlenmiş ve bu sayede dünyanın en süratli zırhlı aracı olma unvanını da kapmış durumda. Araç, 0’dan 100 km/sa’ya yalnızca 2,9 saniyede çıkıyor.

Eski jenerasyon çelik plakalar sebebiyle zırhlı araçların hayli ağır olduğu düşünülürdü lakin RS7’de kullanılan polikarbonat çelikten 10 kat daha güçlü ve çelikten %60 daha hafif. Zırhın, balistik camla birleştirildiği araç .44 Magnum’u durdurabilecek dayanıklılığa sahip.

Aracın muhafaza fonksiyonları yalnızca zırhıyla da kalmıyor. Araçta elektrikli kapı tutacakları, sis perdesi sistemi, 120 dB’lik siren ve her kapının üstünde biber gazı dağıtıcısı bulunuyor. Bunların haricinde patlama tespit sistemi, 360 derecelik gece görüşü kamerası, hava araçlarından esinlenilen kör edici ön ışıklar ve darbelere güçlü destekli art tampon da araçta yer alıyor.

Eğer ki tüm bunlar bir formda kullanılamaz hale gelir ya da yanılgı verirse aracın bagajında tabanca ve akın silahlarının konulabileceği biyometrik silah rafları bulunuyor.

Zırhlı araçların artık devasa ve hantal olmayacağını gösteren RS7’nin tam paketinin fiyatı 205 bin dolar, yani yaklaşık olarak 1 milyon 600 bin lira. Bir gün nitekim korunmaya gereksiniminiz olursa RS7 muhtemelen en yeterli tercihlerinizden bir tanesi olacaktır.

Başa dön tuşu