Rolls-Royce, rekor girişimi için Jaguar Land Rover’la iş birliği yapıyor

Gelecek Partisi Konya Vilayet Bayan Kolları Liderinden BBP Ordu Vilayet Bayan Kolları Başkanı’na Takviye Açıklaması

Büyük Birlik Partisi Ordu Vilayet Bayan Kolları Lideri Fatma Yümlü’nün aksi kelepçe ile gözaltına alınarak emniyete götürülmesinin akabinde, Gelecek Partisi Konya Vilayet Bayan Kolları Lideri Çiğdem Türker bir basın açıklaması yaparak Fatma Yümlü’ye sahip çıktı.

Başkan Çiğdem Türker yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı…

“Gelecek Partisi Konya Vilayet Bayan Kolları Başkanlığı olarak Büyük Birlik Partisi Ordu Vilayet Bayan Kolları Lideri Fatma YÜMLÜ Hanım’ın yanındayız!

Bilindiği üzere mevcut iktidar sahipleri önemli bir yozlaşma içerisine girmiş olup, uzun müddettir kamuoyu mafya, medya, hükümet üçgeninin yol açtığı yolsuzluklarla değişkenlik gösteren isim ve mevzular üzerinden meşgul edilmektedir…

İktidar kanadı hala suçlamalarla alakalı vicdanları rahatlatmaya yönelik rastgele bir teşebbüste bulunmamıştır.

Devletin adalet düzenekleri misyona çağrılmamış, mecliste malum bahislere ait suçlama ve şaibeli durumları aydınlatmaya yönelik bir araştırma komitesi dahi kurulmamıştır. Halk mevcut iktidardan bir ses beklemektedir.

Büyük Birlik Partisi Ordu Vilayet Bayan Kolları Lideri Fatma Yümlü Hanım’da telaş ve tekliflerini lokal bir televizyon kanalı üzerinden milletin sesini duyurmak ismine lisana getirmiş lakin, programdan birkaç gün sonra covid-19 temaslısı olduğu münasebeti ile işyerine intikal eden polis gruplarınca tasvip edemeyeceğimiz bir formda polis merkezine götürülmüştür.

Zira siyaset arenasında yerini almış bir kimliğe sahip bayanlar olarak, her platformda fikir ve tekliflerimizi açık bir halde söz etme özgürlüğüne sahip olabilmeliyiz.

Kaldı ki! iktidar sahipleri muhalefetin sesini dinlemeli tenkitlerden üzerine düşen hissesi alma sorumluluğunu yerine getirmek suretiyle gerekeni yapmalıdır.

Doğru ve yerinde yapılan açıklamalar dikkate alınması gerekirken, kaygı iklimi oluşturacak hal sergilenmemelidir.

Bu konuya ait Ordu valiliğince yapılan açıklamada da Fatma Yümlü Hanım’ın gözaltına alınması ile alakalı mutmain edici bir münasebet göze çarpmamaktadır.

Fatma Yümlü Hanım’ın mahallî medyada lisana getirdiği görüş ve tekliflerini destekliyor, tıpkı kanıları paylaştığımızı bildirerek yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. İktidar mensupları sorularımıza yanıt vermediği sürece sormaya da konuşmaya da devam edeceğiz… BURADAYIZ…!

Bütün bunlara istinaden Fatma Yümlü Hanım’a karşıt kelepçe takılması tıpkı vakitte polis aracının kafesli kısmında götürülerek, yüz kızartıcı hatalılara yapılan muameleye tabi tutulması kabul edebileceğimiz bir durum değildir.

Gelecek partisi Konya Vilayet Bayan Kolları Başkanlığı olarak hem siyasi bir kimliğe sahip bir bayan olması, hem de daha değerlisi bir bayan olması hasebiyle Büyük Birlik Partisi Ordu Vilayet Bayan Kolları Lideri Fatma Yümlü’ye emniyet mensuplarınca sergilenen aşağılayıcı ve onur kırıcı tavrı esef ve şiddetle kınıyor, ilgili kurumlarca telafisinin acilen yapılmasını bekliyoruz.” Dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu