Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan Yerli Otomobil Açıklaması

Türkiye'nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) tarafından yapılan yerli otomobil, yarın yapılacak aktiflikte gün yüzüne çıkacak. Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde araca dair kimi manzaralar paylaşıldı; fakat nasıl bir dizayna sahip olacağını şimdi tam olarak bilmiyoruz. 

Yerli arabaya ait açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin Arabası ile fikri ve sınai mülkiyet hakları Türkiye'ye ilişkin bir arabaya kavuşulacağını belirtti.

Aracın ön gösteriminin yarın Gebze'de Bilişim Vadisi'nde yapılacağını lisana getiren Bakan, “Belki de 2023 gayelerimizden ikisini, yani global markalara sahip olmayı ve kıymeti milyar doları aşan Turcornlar ortaya çıkarmayı bu teşebbüsle elde etmiş olacağız. Ben şimdiden Türkiye’nin Arabasının ülkemize, milletimize iyi olmasını diliyorum” formunda konuştu.

Bakan ayrıyeten, kelam konusu merasimle birlikte Türkiye’nin teknoloji üssü olacak Bilişim Vadisi'nin resmi açılışını da gerçekleştireceklerini aktardı. TOGG’un resmi Twitter hesabı, geçtiğimiz günlerde yerli otomobilin ön farlarını ve yan aynalarını gösteren kimi teaser manzaraları yayınlamıştı. Araca dair paylaşılan son fotoğrafta ise ızgara deseninde 6 adet lale olduğunu görmüştük.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, yerli otomobilin ön gösterimi yarın yani 27 Aralık tarihinde yapılacak. Aracın tasarımı ve donanımı üzerindeki sır perdesinin kalkmasıyla birlikte sizlere daha fazla bilgi verebileceğiz. Yerli arabayla ilgili gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin. 

Başa dön tuşu